Jesenické firmy řešily v Ondřejovické strojírně svoji vlastní digitalizaci

28.04.2023

My z Inovačního centra Olomouckého kraje (ICOK), z positivJE jakbysmet, se často a rádi potkáváme se zdejšími firmami. OK, nepomůžeme s levnějšími energiemi a neseženeme čipy, ale s takovou digitalizací už pomoct dovedeme.

Dík velké vstřícnosti Ondřejovické strojírny, jsme do jejích prostor mohli na včera svolat v pořadí druhé setkání místních zaměstnavatelů, kde jsme otevřeně mluvili o tom, jak se každému z nich daří na cestě k asi neodkladné digitální transformaci. V zasedačce se sešli zástupci Fenixu, CS-CONTu, Stomixu, Plastkonu, Wooxu/Doke, Naturfytu - Bio, Assmontu, REP Tisku a TopTerama, ti všichni si poslechli, jak se digitalizace od roku 2019 vyvíjí právě v Ondřejovické strojírně. Firmy v součtu zaměstnávající přes 1 300 lidí se například dověděli, že digitalizace strojírně přinesla úspory kancelářského papíru, úspory energií, zvýšila kybernetickou bezpečnost, elektronizaci stovek smluv, tisíců faktur a desítek tisíc dalších dokumentů, zrychlení a zpřehlednění oběhu dokumentů a prakticky eliminovala chybovost. To všechno v součtu přineslo i slušnou úsporu peněz. A proces stále běží…

Z živé diskuse účastníků vyplynul jeden důležitý poznatek - a sice, že do procesu digitalizace organizace musí být zataženi i koncoví uživatelé všech těch změn, tedy řadoví zaměstnanci. Bez nich jsou všechny výše popsané kroky odsouzeny k neúspěchu.

Pro zaměstnavatele budiž tenhle závěr spíše varováním, že velké věci bez lidí na svojí straně zkrátka ne. Zaměstnanci by zase měli vnímat vysílaný signál, že bez patřičných digitálních kompetencí by jim v zaměstnání mohl začít ujíždět vlak.

Setkání na DIGI Workshopu s malými a středními firmami z Jesenicka + velkým CS-CONTem ze Zlatých Hor, nás naplňuje optimismem, že ti nejdůležitější zaměstnavatelé chtějí a jsou v obraze, protože ona ta digitalizace je dělá konkurenceschopnějšími a kdo ví, jestli třeba ne i atraktivnějšími pro potenciální zaměstnance.

Foto (zdroj): Inovační centrum Olomouckého kraje

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.