Jesenická ZŠ MŠ Fučíkova dostala ocenění Zelená škola 2023

17.11.2023

Dost nasvědčuje tomu, že nastupující mladá generace bude ještě více řešit planetu Zemi a její kondici. Děti se živě zajímají o udržitelnost vztahu člověka vůči přírodě a obvykle jsou vnímavější k opatřením souvisejícím s klimatickou změnou. Nepochybně za to může také školství, které má nějakou formu ekologické výchovy pevně v učebních plánech.

Ty nejlepší vzdělávací instituce se pak mimo jiné mohou dočkat uznání oceňující jejich přístup k tématu. Čerstvě se může honosit titulem Zelená škola Olomouckého kraje 2023 Základní škola a Mateřská škola Fučíkova z Jeseníku. Tedy z Jeseníku, tahle speciální škola má pracoviště i ve Vlčicích a v Jeseníku působí na třech místech. V regionu plní jednu důležitou roli – zaměřuje se na vzdělávání dětí z různými hendikepy – tělesnými, mentálními, zrakovými, sluchovými, s poruchami učení nebo autismem. Je důležité, aby se právě téhle škole dařilo, protože je nepostradatelným subjektem v začleňování hendikepovaných lidí do společnosti.

Hejtmanství oním titulem a menším finančním obnosem ohodnotilo celkem osm škol z Olomouckého kraje, Jeseník mezi nimi reprezentuje právě ZŠ a MŠ Fučíkova. Zelená škola je ta, která se větší míře věnuje environmentální výchově, ekologii a ochraně životního prostředí. Umístění na seznamu je pro žáky i učitele motivací do další práce, peníze budou využity na nákup pomůcek.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.