Jesenická poliklinika jedním z pilířů zdejšího zdravotnictví

04.10.2021

Upřímně, u zdravotnického zařízení typu poliklinika bychom si nepomysleli, že se dá za tři a půl roku udělat tolik práce. Tu oblast považujeme za vcelku konzervativní, a taky předpokládáme, že investice ve zdravotnictví umí být pěkně mastné.

Jenže Jesenická poliklinika je právě takových 3 a půl let v rukou nového vlastníka, a když jednatel polikliniky Milan Plesar sezval na neformální setkání nájemníky budovy na Dukelské ulici, bilancování let minulých obsahovalo dlouhý výčet věcí, které se povedlo zrealizovat a prokazatelně tím pozvednout zdravotní péči v regionu.

Nové okna a dveře, výměna rozvodů vody a elektroinstalace, nová lékárna, nová plicní ambulance i ordinace praktického lékaře, dále zprovozněný rentgen, masérna a otevření očkovacího centra... To jen ty větší akce, k tomu přičtěte zatraceně proaktivní přístup vlastníka ke všem nájemníkům, tedy lékařům. Navíc se povedlo navázat úzkou spolupráci s Nemocnicí AGEL Jeseník, což se v kontextu dostupnosti a rozsahu zdravotnické péče na Jesenicku jeví jako strategická věc. Na setkání byl přítomen olomoucký hejtman Josef Suchánek, a i to se hodí, jelikož Kraj umí do zdravotnictví v regionech posílat zajímavé finanční částky.

Ještě jedna žhavá aktualitka, během října bude na poliklinice zprovozněno pracoviště ultrazvuku a chystají se další projekty, na jejichž konci na tom vydělají pacienti.

Foto (zdroj): Jesenická poliklinika

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.