Jesenická nemocnice si zakládá na péči o novorozence

02.12.2022

V kontextu celého zdejšího zdravotnictví, kterému tady jako politice a fotbalu rozumíme všichni :-) je to pochopitelně maličkost, ale i z těch se dá radovat. Zvláště když jde o péči o ty nejmenší, sotva narozené občánky Jesenicka.

Drobnou modernizací si prošlo novorozenecké a dětské oddělení Nemocnice AGEL Jeseník. Díky Nadaci Křižovatka a společnostem Kostka kolobka a TopTeramo získalo pět nových monitorů dechu. Malá, ale chytrá zařízení pomáhají zdravotnickému personálu chránit miminka před syndromem náhlého úmrtí a maminkám dodávají tolik potřebný klid po porodu.

Přístroj je v postýlce pod matrací, aby hlídal pohyb a dýchání dítěte. Tyto údaje jsou přenášeny do mikroprocesoru, který když 20 vteřin nezaznamená žádný impuls, spouští alarm. Zdravotní sestry tak okamžitě ví, že je problém.

Aktuálně jsou monitory ve třinácti novorozeneckých postýlkách, dva pak na oddělení dětském. Vlastně i tyhle drobnosti v součtu pomáhají jesenickému novorozeneckému oddělení držet statut Baby Friendly Hospital Initiative, což je celosvětově uznávaná certifikace zastřešovaná Světovou zdravotnickou organizací.

Foto (zdroj): Unsplash, Nemocnice AGEL Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.