Jesenická nemocnice rekonstruuje lůžkový pavilon

01.03.2022

Středobodem investic každého zdravotnického zařízení mají nepochybně být přístroje, to si přeje snad každý pacient. Přejeme si to i v případě jesenické nemocnice, kde ale kromě zdravotní výbavy uvítáme i peníze směřující do vnějšího a vnitřního vzhledu areálu.

A to se právě v těchto dnech odehrává, rekonstrukce se během letošního roku dočká lůžkový pavilon (panelák) Nemocnice AGEL Jeseník. V něm se nacházejí oddělení chirurgie, interny a oddělení dětské. Už v únoru odstartovala modernizace rozvodů vody a odpadů. Současně s těmito pracemi budou kompletně zrekonstruovány toalety, plus dojde k vybudování celkem osmi nových nadstandardních pokojů. Díky tomu se pacienti a návštěvníci budou do dubna potkávat se stavebníky, vedení nemocnice se za to předem omlouvá.

Páteřní budova jesenického špitálu má na letošní rok naplánovánu omlazovací kůru. Zmizí stará, často netěsnící dřevěná okna a budova se dočká také zateplení a nové fasády. To bezpochyby zvedne komfort všech pacientů léčících se v nemocnici v Jeseníku.

Jo, ještě si nemocnice pro rok 2022 naplánovala pořízení nového CT přístroje.

Foto (zdroj): Nemocnice AGEL Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.