Jeden a čtvrt milionu Kraje na běžecké trasy v Jeseníkách

09.02.2024

Vždy, když v zimě není zima, vzhlížíme s nadějí k nebi, že sešle pořádnou sněhovou nadílku. Kvůli turistům, kteří sem za ní přijeli, kvůli lidem, pro které je cestovní ruch obživou. V takových situacích Jeseníky potřebují funkční systém podpory turismu.

Taky proto, že se svými více než tři sta kilometry běžeckých tras patří Jeseníky spolu s Králickým Sněžníkem a Rychlebskými horami k nejvyhledávanějším lokalitám Česka. Není to jenom tak, udržet tuhle běžkařskou infrastrukturu v plném provozu. Daří se to i proto, že Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu zvládá shánět peníze, aby byly rolby v pohybu.

Vedle všech běžkařů má na tomhle zájem také Olomoucký kraj, který na úpravu stop letos přispěje extra částkou 1,25 milionů korun. Milion z toho půjde přímo na provoz roleb, značení tras a provoz portálu Jdemenabezky.cz, 250 tisíc bude použito na servisování sněžné techniky.

Devět oblastí (Dolní Morava, Staré Město, Paprsek, Ramzová, Lipová-lázně, Jeseník, Červenohorské sedlo, Praděd a okruhy Kurzovní, Skřítek, Kouty nad Desnou a Rejvíz) tak má zajištěnu výrobu stopy. Stačí "maličkost", aby na ni bylo dost sněhu.

Foto (zdroj): Jeseniky.cz

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.