Jak zlepšit vztahy se zaměstnanci, řešily firmy na akci Jeseník je pro mladý (rodiny)

27.10.2023

Základním motorem podnikání je zisk, k tomu nemáme výhrad. Jakmile však začnete řešit jeho dlouhodobost, zákonitě narazíte na potřebu mít dobré zaměstnance. To je podmínka úspěchu.

Jak lovit mezi uchazeči a nabídnout jim přesně to, co hledají? Jak ze sebe udělat atraktivního zaměstnavatele a přitahovat k sobě ty nejlepší? Jak na oboustranně funkční pracovní vztahy s kolegyněmi a kolegy? To téma se jako červená nit táhlo akcí nazvanou 'Jeseník je pro mladý (rodiny)'. S Městem Jeseník a Inovačním centrem Olomouckého kraje jsme ji zorganizovali pro firmy, kterým prozaměstnanecky nastavená firemní kultura není cizí. Nezklamaly a dorazily.

Zástupci CS-CONTU, Stomixu, Ondřejovické strojírny, městských úřadů Jeseník a Zlaté Hory, M.B.A. Finance, Eurotopie, Řetězárny a Naturfyt – Bio byli vystaveni náloži inspirace, návrhů řešení a sdílení zkušeností. Po úterku by pro ně neměl být problém implementovat moderní firemní rodinnou politiku. Do ní patří například hojnější využívání zkrácených úvazků, snaha posouvat do vedoucích pozic více žen, vyplácet jim rovnocenné mzdy, anebo zřídit "firemní školku" pro děti zaměstnanců. Myslíme, že kdo si tyhle věci osvojí mezi prvními, bude z toho na trhu práce profitovat. Jako z toho profitují v M.B.A. Finance, kde polovina lidí pracuje na částečné úvazky nebo na Městském úřadě Jeseník, kam se daří lákat zajímavé kandidáty. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.