
VÝZVA #14 splněna: Jak umělá inteligence ovlivní budoucnost lidí na Jesenicku

"My to nějak doklepeme, ale co mladí?". Typická reakce dospěláků v situaci, kdy se na svět řítí nějaká větší změna. Ačkoli tahle novinka – umělá inteligence – se stihne dotknout i dnešních dospěláků, akceptovali jsme jejich pohled a na říjen ve spolupráci s Inovačním centrem Olomouckého kraje v Jeseníku připravili tři osvětové akce na téma 'budoucnost AI' – pro studenty. Mnozí odborníci totiž probíhající rozmach umělé inteligence přirovnávají k průmyslové revoluci, tak nechceme, aby Jesenicko zaspalo.
V rámci celorepublikových DNŮ AI jsme uspořádali přednášky, jimiž jsme chtěli téma zvednout, lépe ho popsat a možná i rozptýlit jisté obavy z nástupu umělé inteligence. Víc než hrozba, je to příležitost, jak to tak bývá, ale profitovat z ní bude ten, kdo bude připraven.
Jako první se před dvě stovky středoškoláků postavil Miroslav Libicher z Univerzity Palackého, aby na semináři Kritické čtení médii popsal, jak do tvorby obsahu zasahuje strojové učení a hlavně naznačil, jak i v takové situaci zůstat mediálně gramotný.
Hodně prakticky se pak do života s AI pustila Lucie Krystková z inovačního centra, která na Střední průmyslové škole Jeseník, a pak na Hotelové škole V.Priessnitze & Obchodní akademii Jeseník, studentům představila hromadu užitečných nástrojů, pomocí nichž pro ně AI nemusí být zlý pán, nýbrž dobrý sluha.
Umělá inteligence je obludně široká disciplína, positivJE chce přispívat k tomu, aby se jí Jesenicko nebálo. Proto si zakladatel positivJE Kamil Kavka výzvu uspořádat DNY AI dal.
Kamil Kavka


Robotici gymnázia uhranuli porotu na evropském šampionátu ve Finsku

Jesenická hotelovka studentům dává prostor k seberealizaci

Skorošická škola ukáže, že to jde i bez mamataxi

positivJE FESTIVAL nastínil největší trable a výzvy zdejšího školství
