Investiční smršť ve Schrothových lázních nepolevuje

10.04.2024

Areál lipovských lázní, přesněji stavební ruch a tempo, v jakém se chátrající budovy vracejí do kondice, připomíná boom, na jaký jsme zvyklí ve velkých městech. Tady si přitom bavíme o areálu jedněch lázní, které přežily klinickou smrt a teď bez přehánění šokují proměnou, jakou si díky novým vlastníkům procházejí.

V současnosti je v běhu rekonstrukce Slezského domu, poslední lázeňské nemovitosti nacházející se uvnitř lázeňského parku. Investor provádí nákladnou rekonstrukci, která z budovy vykouzlí vstupní bránu do Schrothových lázní s centrální recepcí a prostornou přijímací halou. Na patře vznikne komfortní ubytování pro 30 hostů a rehabilitační prostory. Na zbrusu nový Slezský dům naváže přístavba proskleného posezení, jenž ho propojí s novostavbou dřevěné kavárny se sálem v místě nedávno zbourané zchátralé kryté kolonády zvané 'hangár'.

Do projektu za více než 70 milionů korun jsou zapojeny místní firmy, řemeslníci a dodavatelé a všichni intenzívně pracují na tom, aby se stihlo otevření o víkendu 6.-7. září, kdy v Lipové mají své lázeňské slavnosti.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.