Impulz pro vylepšení vašich procházek do jesenické přírody

15.03.2021

Přirozeně, pandemická opatření jako omezení pohybu či uzavření sportovišť vyhnala lidi do přírody v ještě větších počtech, což by sám o sobě nebyl problém, kdyby se tím logicky nezvýšil tlak na přírodu.

Nedovolili bychom si tím dělat z Čechů národ p*asat, ono to procento lidí se špatnými návyky nebude vysoké, ale když vám každý stý člověk vyhodí v lese PET lahev, bude to vypadat jinak při stu, respektive tisíci návštěvníků.

Mimo jiné kvůli těmto lidem existují nejrůznější platformy sdružující právě ty nejuvědomělejší a jednou z nich je dobrovolnická úklidová akce Ukliďme Česko, která se 2x ročně objevuje také na Jesenicku.

Jenže, jak je tady zákaz organizování hromadných akcí, museli si pořadatelé poradit jinak, proto je tu výzva na aktivizování jednotlivců. Po každém z nás, kdo vyrážíme na vycházku do lesa se chce jediné, přibalit si rukavice a třeba igelitový pytel a sbírat nepořádek typu papíry od svačin, plastové lahve a plechovky od nápojů apod. a přinést je do "civilizace".

Víme, v prvé řadě si po sobě mají uklízet ti, co ty odpadky odhazují, ale hádejte, jak to dopadne. Jsou to ignoranti, kteří to nechápou.

Pojďme tedy pozitivně zareagovat na výzvu #UkliďmeZaHumny, úspěch totiž stojí na počtu lidí - čím více nás to udělá, tím více odpadků z lesů vyneseme.

Foto (zdroj): Ukliďme Česko

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.