Horní Lipová a Račí údolí jako top místa, kde si novomanželé říkají "ano"

05.07.2022

Láska stvrzená svatbou je posvátná věc. Je to vrcholná událost, kterou jde odbýt prostým "ano" na úřadě, ale taky jde udělat svatbu jako nezapomenutelný zážitek pro zamilovaný pár i všechny svatebčany.

Důležitosti svatby si všímá taky olomoucké hejtmanství, když do Cen Olomouckého kraje v oblasti cestovního ruchu vypsalo kategorii 'kouzelné svatební místo', kam se mezi pětici nominovaných vklínily i dvě nádherné svatební lokace z katastru okresu Jeseník.

Hornolipovský Penzion Kovárna nabízí nejméně dvě možnosti. První je letní variace ve velkém párty stanu v blízkosti Kovárny. Druhou je originální prostor nedaleké Magacíny, ze které novomanželům zůstanou velmi fotogenické vzpomínky. Samozřejmě nejen ty, Sekulovi umí zařídit profi svatbu včetně ubytování i samotného svatebního obřadu.

Skvělá pověst předchází ikonickou Tančírnu v Račím údolí, která funguje díky podpoře Bernartic. V historické budově se konají vyhlášené veselky, při kterých slavící svatebčané plní obligátní úkoly typu chytání kytice či krájení dortu, jen do únosu nevěsty se nikomu moc nechce, protože kdo by z Tančírny utíkal.

Obě místa jsou k mání zdejším novomanželům, logicky se ale stávají pozvánkou do chomoutu párům z celé republiky. I proto o nich právě teď hlasujeme v cenách cestovního ruchu, zvolit svého favorita můžete níže.

Foto (zdroj): Penzion Kovárna Horní Lipová a Tančírna Račí údolí

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.