Hledáme společensky zodpovědné firmy a živnostníky

22.06.2021

K tomu, aby byl někdo považován za dobrého zaměstnavatele, už dneska nestačí jen výplata v termínu a stravenky zaměstnancům, podnikatelé 21. století musí předvádět o dost víc. Určitým vrcholem je společenská zodpovědnost firmy, tedy nejen honba za EBITou (zisk před zdaněním a odečtením úroků), musí tam být něco navíc.

Na první dobrou sem patří vše související s ekologií, udržitelností, sociálním rozměrem, férovými podmínkami apod. A přesně takové společnosti a živnostníky hledá a hodlá ocenit Olomoucký kraj. Protože i na Kraji, který má nějaké páky, jak podporovat podnikatele a podnikavost (třeba přes Inovační centrum Olomouckého kraje), hodlají přispět ke kultivaci podnikatelského prostředí na Jesenicku.

Teď na to tedy jde přes ocenění společenské zodpovědnosti soukromého sektoru, pojďme mu dát tipy na malé, střední i velké podniky, ale i na drobné živnostníky myslící ve svých byznysech tak trochu "zeleně" a sociálně. Velmi vítaná anketa se vlastně týká také měst a obcí, vždyť ty jsou často uvědomělé a společensky zodpovědné. Víte o někom, kdo nezištně pomáhá potřebným, kdo zapojuje svoje zaměstnance do charitativních projektů, kdo má ve své DNA šetrnost vůči životnímu prostředí...? Napište nám, doporučíme jim se nominovat :-)

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.