Hledáme mladé, co dělají Jesenicko lepším místem

17.03.2021

Dospěláci, pozor, potřebujeme od vás dvě minuty času, abyste se seriózně zamysleli, jestli ve věkových kategoriích dítě na základní škole, dítě na střední škole a "dítě" do třiceti let, neznáte někoho (klidně jednotlivce, klidně skupinu), kdo dělá cokoli nezištného pro společnost.

Ptáme se těch, kdo se s dětmi v tomto věku potkáváte, takže ředitelky a ředitelé základních a středních škol, všichni vedoucí kroužků, trenéři v oddílech, koneckonců rodiče... Jestli kolem sebe máte mladé lidi, jimž není lhostejný tenhle svět, dejte nám vědět, postaráme se o jejich nominaci do soutěže Gratias Tibi (Děkuji Tobě).

Napadají nás všechny ty školní parlamenty, skauti, různé školní projekty.... Co, Martino Seidlerová (Sudetikus), Dominiku Liberdo (ZŠ Jeseník), Filipe Worme (ZŠ Česká Ves), Honzo Dvořáku (Jesenická devítka), Danieli Krčmáři (SVČ Duha), Amálie Štrajtová (Studentská rada GymJes), Tomáši Hradile (Hnutí Brontosaurus)... nemáte nějaké tipy?

Gratias Tibi hledá a oceňuje děti, které například organizují charitativní sbírky, pomáhají hendikepovaným nebo seniorům, oživují veřejný prostor, pořádají osvětové akce a tak podobně. Jsme si jisti, že takové máme i tady.

Jak to u takových dobročinných soutěží bývá, nejde tady o věcné ceny, nicméně ty nejsou rozhodně k zahození. Kromě prestiže a řekněme propagace, získají vítězové studijní cesty do zahraničí, nominovaní pak budou moci absolvovat exkurze o partnerů slavnostního galavečera, jako jsou Česká televize, Knihovna Václava Havla či internetový portál Aktuálně.cz.

Pojďme si potvrdit, že na Jesenicku jsou děti s velkým srdcem.

Foto (zdroj): soutěž Gratias Tibi

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies