Hledají se skvělé lokální výrobky pro certifikát Jeseníky originální produkt

23.04.2023

Čeští výrobci potravin si stěžují, jak se mají problém dostat do obchodních řetězců. Ty argumentují, že po nich u zákazníků není potřebná poptávka. Zřejmě důsledek věčného dilematu kupujícího - cena versus kvalita a my to nechceme soudit.

Spíše musíme připomenout, že na regionální úrovni to máte možnost řešit tak, že v regále supermarketu nebo polici obchůdku s lokálními produkty sáhnete po výrobku s certifikátem 'Jeseníky - originální produkt'. Všichni asi znáte fialový zvonek v logu, který označuje výrobek zrozený na Jesenicku. Typicky s vysokou mírou duševní či řemeslné práce a za využití lokálních surovin.

Certifikovanou značkou se už pyšní x výrobků 'Made in Jesenicko', zmíníme například

Zlatohorský žitný kváskový chléb od Hanákových, marmelády a salsy od Z darů jesenických hor, kozí sýry z Kozí farmy u Komínku, luštěninové krekry Špacírky, šípkové víno a další ovocná vína od Šípkové víno, bylinné sirupy a čaje a ovocné mošty od VS Rychleby Velká Kraš, včelí med od jesenického Martina Pánka nebo zlatohorského Bedřicha Půži, Jesenická bylinná z likérky Kyla Bairnsfathera v Domašově a lázeňské oplatky z Unity Bílá Voda. Zaměřte se na ně, jejich nakupováním přispěje ekonomice regionu.

Náš nedělní apel směřuje i ke všem těm, kteří něco vaří, pečou, nakládají, udí… trochu si tím přivydělávají, ale chtěli by víc. Zvažte, jestli nepožádat o onen certifikát Jeseníky - originální produkt. Do konce května lze podat přihlášku, a ta vás dostane před komisi hodnotící zájemce. Těm, co splní kritéria, pak udělí prestižní ochrannou známku. Když ten zvonek získáte, zvýší to zájem mezi místními spotřebiteli, ale dostane vás to i do většího hledáčku turistů. Může to být skvělý marketingový krok, který to vaše "domácí snažení" posune na profi úroveň. Zkuste to.

Foto (zdroj): Jeseníky originální produkt

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.