Hasiči a policisté provedou zásah v jesenické nemocnici

22.05.2022

Některým věcem, které nechceme, aby se staly, se snažíme předcházet. Noční můrou každé budovy je její požár. Xnásobně víc tohle platí pro nemocnici, kde by plameny mohly zapříčinit velkou katastrofu.

My tady máme nemocnici, my tady máme záchranný systém, jeho aktéři se dohodli, že si takový zásah při požáru v nemocnici nacvičí. V pondělí ve 14 hodin se nelekněte sirén a houkajících aut Policie ČR, Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby. V ten čas totiž v Nemocnici AGEL Jeseník odstartuje taktické cvičení složek Integrovaného záchranného systému.

Cílem akce je ověřit, jak je na případný zásah připravena nemocnice a její personál, zasahující hasiče má seznámit s areálem nemocnice a samozřejmě otestovat jejich profesionalitu.

Kromě simulace požáru bude trénován také zásah proti ozbrojenému střelci, kde si na své přijdou pro změnu policisté. Bude se střílet, bude se křičet a zatýkat. Scény jako z akčních filmů se odehrají v prostorách gynekologicko-porodnického oddělení, léčebny dlouhodobě nemocných, chirurgické ambulance a vestibulu hlavní budovy.

Pro maximální autentičnost cvičení proběhne za normálním provozu nemocnice, jen tak se dosáhne maximálního přínosu pro týmy hasičů, policistů a zdravotníků.

Tipujeme, že po cvičení se všem jeho účastníkům oddechne, že šlo pouze o simulaci. Zároveň jim to dodá na jistotě, kdyby něco...

Tak záchranáři, co nejklidnější služby vám přejeme!

Foto (zdroj): Hasičský záchranný sbor ČR

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.