Gympláci na inspirativní exkurzi ve Škoda Auto

19.10.2022

Chceme-li táhnout Jesenicko nahoru, musíme jednou pro vždy rozbít ty tzv. skleněné stropy, které nás falešně nutí přemýšlet o sobě jen v lokálním měřítku. A je jedno, máme-li na mysli vlastní podnikání nebo zajímavou profesní kariéru. Totiž, mít v občanském průkaze jako místo narození Jeseník není a nesmí být vnímáno jako jakýkoli hendikep.

Proto je skvělé, že naši studenti jsou ve všech těch Erasmech, že jezdí na soutěže anebo na exkurze. Rovnou do jedné z nejlepších českých firem Škody Auto, si dojeli pro porci pozitivní inspirace studenti Gymnázia Jeseník. Přesněji řečeno členové školního robotické týmu R.U.R. Škodovka ví, proč to dělá. Právě studenti s tímhle zájmem o techniku jsou ideálními budoucími inženýry a technology, jakých v Mladé Boleslavi potřebují spousty.

Míra robotizace ve Škodovce na nejvyšší představitelné úrovni a jesenické firmy touhle transformací teprve procházejí a je nepochybně zajímá, jak ji s tím budou pomáhat absolventi zdejších středních škol. Skupinka studentů viděla automatizovaný provoz, ale děcka se dostaly i do jinak spíše utajovaného centra inovací, vývoje a testování.

Počítáme s tím, že tahle exkurze klidně ovlivní zbytek jejich života, a to jsou s ním teprve na začátku. A mládeži, positivJE bude bedlivě sledovat, kdo z vás udělá kariéru tady doma a bez skleněného stropu nad sebou ;-)

Foto (zdroj): Gymnázium Jeseník 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.