Festival patriotů Jesenicka bude 25. listopadu, neměli byste chybět

30.10.2022

positivJE FESTIVAL je pro nás vrcholnou akcí, každý rok se snažíme něco změnit, něco vylepšit, hlavně ale připravit program, který by snesl sebevědomé označení 'nejpozitivnější den Jesenicka'. Posuďte sami, jak se nám to povedlo.

Předně měníme lokalitu, nově se s vámi 25. listopadu potkáme v reprezentativních prostorách Rytířského sálu Vodní tvrze v Jeseníku. Udělat party v muzeu je přece tak netradiční. Tradiční zůstávají základní body programu - 6 inspirativních lidí, filmová premiéra a after party.

Nekývnul nám každý, na koho jsme ukázali, ale právě proto, že v positivJE známe desítky a desítky zajímavých lidí, jsme s finální šestkou absolutně spokojení. Pokusili jsme se namíchat sestavu, jejíž osobní příběhy jsou každý jiný. S kým se na FESTIVALE PATRIOTŮ JESENICKA potkáte?

Pavel Rušar je naplavenina z Olomouce. Zamiloval si to tady. Coby šéf Vlastivědného muzea Jesenicka je hodně aktivní směrem k nadaným žákům Jesenicka a dost přispívá ke zvyšování hrdosti lidí na tento kraj.

Hanka Doláková, expertka na 3D tisk, je úplně stejně přistěhovalec z Hané. Ta se ocitla v Ondřejovicích, kde opravuje a provozuje rekreační zařízení Doubrava a čerstvě učí na eMku elektrikáře.

Zuzka Hanulíková stojí s manželem Ondrou za značkou MAPUiTO, pod kterou vyrábí zeměpisné školní pomůcky a mají s tím velké plány. Maminka čtyř děti poví něco o tom, jak těžce se kloubí podnikání s péčí o rodinu.

Martin Vrána je pro změnu navrátilec do rodné Vápenné. Z ní odešel do Londýna, kde strávil hromadu let. Dotáhnul to tam až do světové právnické firmy White & Case a fór je v tom, že pro ni pracuje i odsud. Takže je hodně často ve vzduchu mezi Evropou, Asií a Amerikou.

Lucka Ditmarová všem známá jako extrémní běžkyně je symbolem rozmachu běhání na Jesenicku. Ale ona je ještě trenérka malých cyklistů a podnikatelka - kadeřnice.

Kurt Neubauer je jediný letošní účinkující, který zmizel z Jesenicka. Ale on musel, protože je prvním pozounistou Symfonického orchestru hlavního města Prahy. Vlastní filmovou společnost Movie Factory a to díky ní v Jeseníku proběhne světová premiéra filmu Eva.

Tento krátký film Kurt produkoval a stál za kamerou. Ve snímku inspirovaném povídkou slavného spisovatele Charlese Bukowského uvidíte Norberta Lichého, Jana Dolanského, Lenku Vlasákovou a Antonii Sainz. Před promítáním určitě uslyšíte pár historek z natáčení, protože se točilo i U dvou štírů :-)

To ale pořád není všechno. Když už dostaneme těch asi 60 (ano, kapacita je pouze 60!) lidí do varu, nemůžeme to jen tak utnout. Právě naopak, osolíme to v 'rytířáku' s Chřástalfestem. Zakladatel letní přehlídky kapel Tolin připravuje exkluzivně pro positivJE playlist, jímž na FESTIVALE PATRIOTŮ JESENICKA 2022 vzdáme 'chřástalovi' hold.

Bohužel pro vás, nestačí si akci pouze poznačit do kalendáře (pátek 25. listopadu od 17 hodin), je potřeba rovnou objednat lístky (zde) a zajistit si červenou židličku v Rytířském sále Vodní tvrze, kde se na vás budeme těšit i se všemi účinkujícími.  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.