Etikety Jaromíra 99 zdobí investiční alkohol

08.05.2023

Akcie - jo. Nemovitosti - jo. Dluhopisy - jo. Umění - jo. Veteráni - jo. Alkohol? Alkohol taky! Zejména luxusní a ideálně v limitované edici může být dobrou investicí. Zvládnete-li nakoupit a nevypít.

Úspěšný rodinný lihovar Žufánek je znám výrobou prvotřídních destilátů a likérů. Značka už je tak věhlasná, že se některé její lahve stávají investičním artiklem, u něhož vlastníci věří v budoucí zhodnocení. Souzní s tím i investoři nakupující Žufánkův gin Hvozd. Ten mistr lihovarník na zakázku namíchal pro českobudějovický podnik Cafe Datel už ve třech várkách (2019, 2020, 2023). Pro nás ještě důležitější je, že o etiketu ginu ze směsi ovoce, bylin a koření se postaral Jaromír 99. Všechny tři ročníky se gin Hvozd stal mezi sběrateli prodejním hitem. To si lidé spekulující na růst ceny nemohou vynachválit.

Dnes je tedy možné na portálech nabízejících raritní lahve narazit i na gin Hvozd. Někdy jen jeden ročník, někdy dva a někdy dokonce všechny tři edice. Cena jedné půllitrovky se pohybuje v rozpětí cca 2 až 4,5tis. korun, to je při nákupní ceně (1 695 Kč/0,5 l, ročník 2023) příjemné zhodnocení. To by pochválil snad i Warren Buffett.

Foto (zdroj): Alkobazar

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.