Dušan Zapalač rozkročený mezi Jeseníkem, Prahou a Jizerkami

30.12.2021

Ne každý rodák spojí svůj "dospělácký" život s rodným krajem. Stává se a bude se stávat, že mnoho zajímavých Jeseničáků bude žít jinde. Anebo to budou "spravedlivě" dělit napůl, jako to má Dušan Zapalač. Ten Jeseník/y vyměnil za Prahu a Prahu pak za Jablonec nad Nisou a Jizerské hory. U něj ale nejde říci, že by na svůj rodný kraj zanevřel. Taky jak, když ho k němu i dnes váží pracovní povinnosti a nehasnoucí láska ke zdejším horám.

Jesenicko vždycky umělo vychovávat sportovce a Dušan patří k jednomu z nejnáruživějších odchovanců. Absolvent stavařiny na jesenické průmyslovce za sebou má mnoho zářivých sportovních výsledků, přesto kdykoli v debatě může, tak zdůrazňuje, že sport je pro něj hlavně radost. Tedy asi tak, dostat se s radostným sportováním na mistrovství světa v běhu do vrchu, dvakrát na MS v překážkovém běhu Spartan Race v USA, to bychom chtěli vidět ty výsledky, kdyby se Dušan do trénování kousnul na příslovečných 120 % ;-) Sport mají v rodině (jeho strýc startoval na olympijských hrách) a i jemu to šlo už od dětství. V šesti letech se stal mistrem ČR v bikrose, později na běžkách dvakrát ovládl závod Českého poháru. To když lyže vyhrály nad fotbalem.

Zmínili jsme ale jeho současnou pracovní vazbu na Jesenicko, ta snad nemůže být silnější, protože Zipáček (Dušanova letitá přezdívka) se stará o komunikaci ultra jesenické módní značky Woox. Dušan je nejbližším spolupracovníkem slovutného Richarda Wooxe, kterého sice nikdo nikdy neviděl, ale on i tak boří zaběhlé mantinely v tom, jak má firma mluvit se svými zákazníky. Jsme hrdí na to, že z Jeseníku pochází firma s takhle originální komunikací a Dušan je toho součástí.

Pokud zabrousíte na jeho instagramový profil @zipacek, z publikovaných fotek ucítíte tu čirou radost z pohybu v přírodě, možná vás bude inspirovat, jak ani manželství, ani narození dítěte nemusí změnit hlad po pohybu. Pouze se drobně změní lokace, vybavení a intenzita ;-)

Sportuje pořád nadprůměrně, možná víc fotí, což je právě to, co z něho dělá influencera, i když to není tou motivací. Fotí, protože se snaží zachytit silné okamžiky, a i ty chce nejprve prožít a až pak fotit. Pořizování snímků jde Dušanovi stejně dobře, jako sportování, se svojí ženou Míšou už s tím byli i ve studiu České televize, pořadu Sama doma (podívejte se zde).

Není snadné to přenést do psaného textu, ale nám se Dušan Zapalač libí tím, jak z něj vyzařuje ta užívací si pohoda, v jeho podání je to uvěřitelná reklama na život. Je v tom běh, kolo, chození, úžasná rodina, zábavná práce... a k naší velké radosti tam zbývá i kousek toho Jeseníku.

Foto (zdroj): archiv Dušan Zapalač

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.