Dominik Liberda mezi Hvězdami výuky na dálku

11.11.2020

Když Aktuálně.cz a Nadace České spořitelny vyhlašovali v létě anketu 'Hvězdy výuky na dálku', možná netušili, jak rychle se dostane jarní digitální evoluce školství do druhého kola. V tom prvním české školy spíše uspěly, shodují se experti, opět se projevila silná česká dovednost - schopnost improvizace.
A že jsou naše školy plné srdcařů, ukázala ZŠ Jeseník, vedená Dominikem Liberdou, jehož právě neminula nominace v kategorii Péče o duši. Nebo takhle, on se jesenické základce vůbec přechod do on-linu povedl a přispěl tomu i fakt, že tou dobou už používala školní informační systém (Edookit), který zajistil dobrou komunikaci učitelů se žáky a rodiči.
Co dostalo Dominika Liberdu mezi finalisty? Video, které jeho učitelský sbor natočil na jaře pro svoje žáky, jimž písničkou zpestřil probíhající distanční výuku. Cover Heleny Vondráčkové zabodoval, chytnul za srdce, pobavil, motivoval a inspiroval žáky, aby to svým kantorům vrátili tanečním zpracováním jejich písničky.
Takže to zafungovalo jako tmelící prvek, z něhož škola ve vztahu se žáky učícími se doma, těží ještě i dnes.
Do 23. listopadu hlasujte pro Dominika a jeho ZŠ Jeseník tady (scrollujte úplně dolů) a rezervujte si místo na 26. listopadu, kdy bude ředitel Liberda hostem positivJE FESTIVALU - panelu Moderní vzdělávání, kde mu budou sekundovat Bob Kartous, Jiří Viterna a Lukáš Morávek. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.