Dokument o Dlouhých stráních na Mall TV

02.01.2021

Úplně v klidu zůstaňte v relaxačním módu, positivJE vás dnes nebude nutit k žádným mentálním výkonům, stále žhavíme motory na ostrý start v pondělí 4. ledna ;-)

Pošleme vás na stránky internetové televize MALL TV, kde v pořadu 'Překvapivé stavby' provádí Adam Gebrian kameru po unikátním technickém díle, které v Jeseníkách vzniklo mezi lety 1978 až 1996, a které energetický gigant ČEZ používá jako důležitý zdroj elektrické energie.

Tušíme, že hodně informací o vodní přečerpávací elektrárně Dlouhé stráně už víte, stejně se je oplatí čas od času připomenout, abychom si tu zejména technickou stránku věci uvědomili. Rovnou zapomeňte, že by šlo o elektrárnu, jejíž investice se nemůže nikdy vyplatit. Houby s octem, už za sedm let provozu byly výdaje v hodnotě kolem 6,5 miliard korun zpět.

Ačkoli je elektrárna ovládána z pražské centrály ČEZu, v komplexu jsou zaměstnány čtyři desítky zaměstnanců, kteří se mohou pohybovat v komplexu osmi a půl kilometrů chodeb a tunelů.

Nechceme však vyzradit všechny detaily 11 minut dlouhého videa, koukněte na to tady https://bit.ly/2Mtrosl. Na MALL TV najdete ještě bonusový materiál v podobně rozhovoru s ředitelem elektrárny Vítězslavem Chmelařem.

#technickyunikat #dlouhestrane #precerpavacielektrarna #unikatnidilo #prekvapivestavby #malltv #jeseniky #vodnidilo #kouty #koutynaddesnou #cez #elektrina

Foto (zdroj): Karel Beneš

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.