Dobrý skutek Chaty Jiřího na Šeráku

19.06.2021

Dneska vám ukážeme, jak snadné je udělat dobrý skutek, když máte chuť, jako jí o covidových Vánocích projevili provozovatelé ikonické Chaty Jiřího na Šeráku. Veronika Mlejnková a Martin Bořuta dali dětem z Dětského domova Černá Voda pod stromeček poukaz na víkend v jejich chatě. Dohodlo se dvoukolové vyčerpání voucheru, v sobotu 5. června na Šerák dorazila první várka výletníků, druhá se už nemůže dočkat na září.

Zkuste si představit, že pro některé děti to byl první takový výlet v životě, navíc to přespání ve výšce 1 351 metrů nad mořem z toho udělalo doslova expedici. A ta za to stála, účastníci sice měli zadarmo nocleh, ale od vlakové zastávky na Ramzové si to museli odmakat po svých. Ty kilometry za to stály, odměnou byly vyhlášené borůvkové knedlíky, oheň se špekáčky, večer dechberoucí západ slunce z naprosto jiné perspektivy (ostatně západ a vlastně i východ na Šeráku doporučujeme i vám), a pak noc ve spacáku.

Nedělní ráno už se neslo ve znamení "sestupu do základního tábora" na Ramzové a následně bilancování zážitků na cestě do Černé Vody.

V domově to teď asi vře, polovina dětí se těší na září, polovina smutní, že už to má za sebou. Tak co, vytasí se někdo další s obdobným zážitkem pro někoho, kdo to ocení tolik, jako děti z dětského domova? 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.