Dobrá zpráva pro očkované i neočkované na Jesenicku

25.12.2021

Je nám líto, že je i jesenická společnost rozdělena na zastánce a odpůrce očkování. Málo se vzájemně posloucháme, málo o názorech druhé strany přemýšlíme, možná že i málo pracujeme s fakty. Tím zřejmě naznačujeme, na kterou stranu tábora patříme, ale to teď není důležité. Důležitější je, že máme dobrou zprávu pro vás všechny ;-)

Očkované asi potěší, že Jesenická poliklinika s očkováním realizovala už tři výjezdy mimo okresní město. Dva očkovací týmy měly zastávky ve všech 23 zbylých městech a obcích Jesenicka, v nichž naočkovali celkem 1 247 lidí. A to ponejvíce starší lidi, pro které je návštěva očkovacího centra poměrně náročná (zdravotně, časově, dopravně). Neví se, jestli velký zájem o třetí dávku minulý týden vyvolala osobní účast hejtmana Josefa Suchánka ;-) nebo je to zkrátka reakce lidí zodpovědných vůči vlastnímu zdraví.

A co tu máme pro ty z vás, kteří se očkovat nechcete nebo nemůžete? Jesenická poliklinika ve svém očkovacím centru spustila i rychlotestování protilátek proti viru způsobujícímu covid. Neočkovaní po prodělaném onemocnění si tak mohou otestovat připravenost těla na pokračující pandemii. Na test pro samoplátce (750 korun) se nemusíte objednávat předem, za ¼ hodiny odcházíte s výsledkem.

Buďte zdrávi.

Foto (zdroj): Jesenická poliklinika

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.