Dnes startuje Závod míru i s jesenickým zástupcem Filipem Řehou

08.06.2023

Už je to tradiční kolorit začátku léta, že se na Jesenicko sjede světová elita mladých cyklistů, aby si to ve zdejších kopcích rozdala o žlutý trikot Závodu míru. Ale teprve podruhé u toho uvnitř závodního pole bude odchovanec jesenické cyklistiky Filip Řeha.

Filip se postaví na start v českém reprezentačním dresu s nějakými čtrnácti tisíci najetými kilometry (letos!), z toho v závodním tempu proběhlo 1800 z nich. Na začátku sezóny vyhrál závod v Česku (Hlohovec), ale taky si připsal dva složitější pády - jeden v Chorvatsku a jeden před třemi týdny v Holandsku. Vinou toho se trochu zaseklo najíždění kilometrů a ladění formy. Jenže jak startujete na domácí půdě, není s motivací problém.

Jeseníčáci cyklistice rozumí, celý český tým i s Filipem (startovní číslo 16) se těší na bouřlivou kulisu. Vlajky, trubky a řehtačky můžete vytáhnout už dnes odpoledne během prologu v Jeseníku, v pátek od 13.30 hod., kdy peloton vyrazí z Masarykova náměstí směr Červenohorské sedlo anebo v neděli, kde je start (11hod.) i cíl (po 15hod.) opět v Jeseníku. Nedělní etapa provede cyklisty skrz na skrz Jesenickem (Jeseník - Lipová-lázně - Vápenná - Javorník - Vidnava - Mikulovice - Rejvíz - Bělá pod Pradědem). Po vzoru Tour de France můžete podél trati fandit české trikoloře, ale i dalším reprezentačním výběrům, přihlášeno jich je 22. V tomhle sportu se na českých silnicích nekoná důležitější závod.

Filip hlásí, že v týmu přijme jakoukoli roli. To trenér René Andrle dost možná rozčísne po 1. etapě. Jesenický závodník má ale rozhodně v plánu si užít svůj poslední velký start na domovských silnicích, od příštího roku už bude jezdit v dospělácké kategorii. Závod míru bude sice uzavřená kapitola, ale určitě se otevřou další okna k výkonnostnímu/kariérnímu posunu.

Foto: archiv Závod míru

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.