Deváťáci mohou vybírat i z jesenických středních škol

29.01.2021

Deváťáci právě prožívají hodně zásadní období, zbývá jim posledních pár dnů do podání přihlášek na střední školy. V hlavách jim běží klasická dilemata typu nebude mi na internátu smutno, mám na maturitní obor, bude mě studium bavit, chtěl bych se tímhle živit...?

Jen pro vaši informaci, skoro 60 % žáků jesenických devítek má v plánu jít studovat mimo region, ale jen v polovině případů je motivem skutečnost, že vybraný studijní obor nenabízí žádná místní škola.

Jinými slovy, část odchodů, z nichž mnohé se později překlopí v úplné opuštění Jesenicka, by šlo možná zachránit. Například tak, že o sobě dají gymnázium, hotelovka s obchodkou, střední průmyslovka i Střední škola gastronomie, farmářství a služeb více vědět. Vždyť ty školy otevírají nové obory, rozšiřují záběr i specializaci, realizují stáže..., zkrátka jejich kvalita jde nahoru.

Jejich zřizovatel, Olomoucký kraj, o každé střední škole natočil asi dvouminutové video, v němž se snaží představit to nedůležitější z dané školy. Možná by to mohlo posloužit žákům 9. i 8. tříd a dost možná i jejich rodičům, ti totiž zůstávají stále nejdůležitějšími parťáky dětí ve výběru střední školy.

Na webu positivJE.cz najdete videoprofily všech čtyř zdejších škol, mrkněte na SŠ gastronomie, farmářství a služeb, Hotelovou školu V. Priessnitze a Obchodní akademii Jeseník, Gymnázium Jeseník a Střední průmyslovou školu.

Sdílejte prosím článek na všechny deváťáky, připraví je to o max. 10 minut života. To dají ;-)

#jesenik #okresjesenik #stredniskola #vyberstredniskoly #vzdelavanijesenicko #mapvzdelavanijesenicko #gymjes #spsjesenik #hotelovkajesenik #ssgastronomiefarmarstviasluzeb #devatatrida

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.