Další moderní sanitka pro Jeseník

21.04.2022

Covid nám opět připomněl zásadní roli zdravotnictví a míříme tím na první linii zdravotníků, kam patřily i záchranky. Ostatně on ten covid se podepsal na rychlejším morálním zastarání jejich sanitek. Protože třeba mobilní plicní ventilátory byly nasazovány násobně častěji při převozu covid pozitivních pacientů, anebo protože velká spotřeba dezinfekce nesvědčila některým přístrojům a interiéru vozu.

Olomoucký kraj včera do Jeseníku na zdejší základnu záchranné služby poslal nový sanitní vůz značky Volkswagen. Špičkově vybavené auto přišlo na asi 5 milionů, z čehož drtivou většinu peněz hradila Evropská unie. Naši záchranáři v sanitce najdou vše dle požadavku současných norem, právě i nový ventilátor a další moderní zařízení, jež poslouží zdravotníkům v poskytování kvalitní neodkladné péče, když se o pacienta starají hlavně při transportu do nemocnice nebo na heliport.

S velkým zájmem sledujeme přitékání peněz do zdejšího zdravotnictví - osu poliklinika - nemocnice - záchranná služba potřebujeme mít finančně silnou, aby tam byla potřebná kvalita.

Foto (zdroj): Olomoucký kraj

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.