Čtrnáct hotelů okresu Jeseník se uchází o titul Czech Hotel Awards 2022

22.01.2022

Co řešíte, když někam jedete jako turista? Počasí - co neovlivníte. Dopravu - jak daleko to je. Nabídku turistických atrakcí - čím víc, tím líp. Úroveň ubytování - čistota a personál. Tudíž je v zájmu Jesenicka, aby zde byl turista spokojený a utratil tu co nejvíce peněz.

Měřítek kvality, podle kterých se lidé rozhodují, kde stráví dovolenou či nějaké volno, je více. Jedním z nich je v případě ubytovacích zařízení jedenkrát ročně vyhlašované Czech Hotel Awards. Možná nejsou hlavním kritériem, určitě ale ovlivňují finální rozhodování. Tak je dobře, že Jesenicko disponuje pár hotely, jež neváhají podstoupit soutěžní klání o nej hotely Olomouckého kraje, potažmo České republiky.

Jeseník coby lázeňské město vysílá do kategorie tříhvězdičkových menší Hotel Slunný dvůr, který se doslova sluní na jižním svahu pod lázněmi. Na souboj ho mezi jinými vyzývá třeba lipovský Hotel Helios, a taky těžká váha v podobě Hotelu Křížový vrch, pyšně se tyčící nad Jeseníkem. Ale pozor, kartami chce míchat Hotel Praděd Thamm ze Zlatých Hor, který staví na historii budovy. Z opačného pólu - centra zimní turistiky, je další adept - Horský hotel Skiland z Ostružné. A visačku 'Czech Hotel Awards 2022' chtějí ještě Hotel Starý Mlýn z Dětřichova, Hotel Zlatý Chlum z České Vsi anebo to nejlepší ubytování na Červenohorském sedle, stejnojmenný Hotel Červenohorské sedlo. Na vaše kliknutí na 'Hlasovat' čeká Hotel Villa Grohmann, co strhává pozornost návštěvníků Schrothových lázní. Nemůžeme opomenout Hotel Franz z Rejvízu, jesenický Hotel Praděd a posledním zástupcem tří hvězdiček je Hotel Stará pošta, co kolem něj jezdíte v první serpentině směr Červenohorské sedlo.

O kategorii výše (****) je už tradiční účastník soutěže - jesenický Hotel Slovan, čtyřhvězda z Masarykova náměstí mající zde tradici od roku 1868. Jenže bacha, o váš hlas se uchází jedna z nejkrásnějších vil okresního města, která byla před pěti lety velmi citlivě přebudována na úžasný hotel Villu Regenhart.

Pravda, my místní si těchto zařízení až tolik neužijeme, snad navštěvujete jejich wellnessy anebo chodíte na polední menu. Na druhou stranu ve všech nominovaných hotelích pracuje pěkná řádka místních.

Hlasovat pro svého favorita můžete na tomto linku.

Foto (zdroj): Czech Hotel Awards

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.