Co je to za inovaci - tekuté lázeňské oplatky?

04.09.2022

Astronauti by mohli povídat o tom, co všechno dnes výrobci jídla dokáží dostat do instantní podoby, aby jim to tisíce kilometrů nad Zemí posloužilo k doplnění živin. Hádáme, že výzkumné týmy NASA se nikdy nezabývaly převodem křupavých lázeňských oplatků do kapalné formy.

To musely přijít až Priessnitzovy léčebné lázně a nechat si tuhle inovaci vyvinout :-) Neděje se tak pro nic za nic, motivací "vývojářům" bylo letošní 200 leté výročí od založení prvních vodoléčebných lázní na světě. To k téhle příležitosti spatřil světlo světa originální vanilko-oříškový likér - Tekuté lázeňské oplatky.

Na rozdíl od kosmu, kde autenticky chutnající jídlo končí v různých tubách a krabičkách, tekuté lázeňské oplatky dostaly i obal věrohodně napodobující vzhled klasických "kolonád". Je více než jisté, že tenhle výrobek se do vesmíru nikdy nepodívá, za to se podívá do spousty domácností, protože by mohl být velmi pěkným dárkovým předmětem. Unikátní porcelánová láhev od Thunu a modrou látkou vykládaný box dělají z likéru Tekuté lázeňské oplatky opravdu luxusní prezent.

A jelikož jde o na míru vyrobený produkt, v jeho složení je použita i minerální voda z Mlýnského pramene. Tohle jsou opravdu jesenické tekuté oplatky!

Foto (zdroj): Priessnitzovy léčebné lázně

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.