Chystejte peníze pro jesenickou mládež

30.09.2022

O projektu zlínské Univerzity Tomáše Bati, ve kterém je vedle Zlína a Karlovarského kraje zapojen i Jeseník, už jsme na positivJE psali. Stručně řečeno jde v něm o místní mládež, tak zvanou generaci Z - dítka narozená v letech 1991 až 2010, která se z výše zmíněných lokalit přesouvá do jiných měst. Tenhle projekt jde do finále. Po panelové diskusi s lídry regionu jsme si udělali dotazníkové šetření mezi študáky, kde se nám vyznali ze svého názoru na rodný kraj.

Je před námi to nejdůležitější - sběr námětů na lepší Jesenicko přímo od středoškoláků. Jsme lační po jejich názorech. Včera jsme jim o tom pověděli na milém setkání na půdě městského úřadu, a to přímo v zasedačce, kde se už brzy sejdou noví zastupitelé. Dvacítku studentů z gymplu, gastronomky a průmyslovky (hotelovka s obchodkou už to absolvovaly) jsme požádali, aby se "v naší věci" stali ambasadory, kteří na svých školách třídu po třídě zaangažují a namotivují k vymyšlení super zajímavých věcí. Během října po nich chceme co nejvíce nápadů, ale i s vyčíslením nákladů a se specifikováním velikosti trhu. V listopadu pak o námětech necháme studenty hlasovat, ty nejúspěšnější projekty pak představíme na positivJE FESTIVALU, panelu 'Kariéra na Jesenicku' (25.11.), který je zasvěcen právě zdejším studentům.

Takže starostové, podnikatelé a firmy, ředitelé škol..., chystejte peníze, protože vás do konce roku zasypeme desítkami podnětů. Na vás už bude opravdu jenom vytáhnout peníze a investovat je. To všechno kvůli tomu, abychom z Jesenicka udělali ještě atraktivnější adresu pro mladou generaci.  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.