Chcete podpořit místní ekonomiku? Nakupte dnes na Jesenických trzích

10.12.2021

O Jesenicku se traduje, že si region v těžkých časech historicky uměl poradit sám. Tak si vyzkoušíme, jestli to v nás pořád je, jste pro?

Máme tu stovky šikovných lidí a někteří z nich se chystali na vánoční trhy, kde chtěli prodávat své výrobky. Jenže přišla vládní stopka a investované tisícovky a hodiny příprav hrozí bez náhrady padnout za oběť protipandemickým opatřením.

Otevírá se příležitost v tom trhovce nenechat, můžete zmírnit propad jejich tržeb. Stačí k tomu dnes mezi devátou a šestnáctou hodinou dorazit na Masarykovo náměstí, kde se konají letos poslední Jesenické trhy.

Na 50 stánkařů vybalí na pulty své výrobky, které mají ambici stát se 24. prosince těmi nejlepšími vánočními dárky Made in Jesenicko.

Speciálně pro vás vypichujeme naše místní producenty :-) Z Vidnavy přiveze Silvie Dvořáčková šité dekorace, Markéta Kubinová vám ráda prodá marmelády a salsy Z darů jesenických hor a své výrobky nabídne Zahrada 2000. Do vánočního balícího papíru se vám budou vemlouvat obrazy od Malgorzata Goch, Mýdlárna Mlýnky Marie Horáčkové představí mýdla a kosmetiku, od Svatého Sedláčka se můžete těšit na konopné produkty. To paní Dita Gawlowská přijede z Velkých Kunětic s frgály, bylinkami a kořením, výrobky na pult rozbalí i místní organizace nevidomých a slabozrakých. Své dekorace vystaví jesenická Erika Nováčková, českoveská Iveta Růžičková, Pavla Gracz z Hradce-Nové Vsi nebo adolfovická Marie Urbanová. Ručně vyráběné vánoční dekorace budou prodávat děti z Montessori školy Vápenná, mýdla pod váš stromeček zkusí dostat paní Juchelková z Jeseníku. Lucie Urbanová z Domašova má taky mýdla, náramky a dřevěné výrobky, no a naši plejádu místních kreativců uzavírá Lukáš Abt s unikátní knihou Čti Jeseníky. Dorazte taky nasát vánoční atmosféru pod nazdobený strom, vonět tam bude punč od Stanislava Orla či kafe od Jakuba Točoně.

Děkujeme za podporu, užijte si předvánoční období.

Foto (zdroj): Jesenické trhy

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.