Cestáři řádí na Jesenicku, dopravu komplikují v Žulové a u Písečné

17.07.2022

To je úděl většiny dopravních staveb na silnicích I. třídy, že po dobu jejich realizace jsou účastníci provozu slušně řečeno rozmrzelí, protože kdo chce stát v koloně nebo absolvovat objížďku.

Na Jesenicku se teď sešly dvě akce Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), takže v Žulové (I/60) do 21. srpna, mezi Písečnou a Širokým Brodem (I/44) do půlky října nejde mluvit o dobré zprávě.

Tak nešťastně to stavbu provádějící Karetě vyšlo, že průtah Žulovou opravují zrovna během prázdnin, kdy do města a dále na Javornicko míří tisíce turistů. Práce jsou sice rozděleny do tří etap, dopravním komplikacím to ale nemá šanci zabránit.

Žulovákům tak nezbývá než se konejšit, že až cestáři město opustí, zůstanou po nich 2 kilometry zbrusu nového asfaltu, po kterém budou přijíždět nejen oni, ale i další turisté.

Druhá stavba ŘSD se odehrává na tahu mezi Písečnou a Širokým Brodem. V ní nejde o povrch vozovky. V tomto týdnu společnost Rocknet zahájila práce na zajištění skalního svahu. To obnáší odstranění vyrůstajících dřevin a překrytí skalního bloku ochrannými sítěmi. Akce za 4,8 mil. korun (bez DPH) bude sice chvíli obtěžovat, ale v konečném součtu zvýší bezpečnost provozu.

A klidně k tomu přičteme i nový asfalt v České Vsi (od cedule Jeseník po Řetězárnu) a máme tu tři dopravní projekty do plusu ;-)

Foto (zdroj): Ředitelství silnic a dálnic ČR

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.