Celé Česko hledá 184 doktorů, Jeseník jen jednoho

27.12.2022

Netvrdíme, že jsme tady za vodou, ale nepatříme k zástupu kritiků nenechávajících na Jesenicku nit suchou. A s velkým gustem využíváme každou příležitost, kdy vám můžeme prezentovat čísly podložená pozitivní fakta.

Ví se, že v České republice chybí všeobecní lékaři. Nejnověji to dosvědčují údaje Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), podle které naší zemi chybí 68 praktických doktorů pro děti a dorost, 52 praktických doktorů pro dospělé a 64 zubařů. Ministerstvo zdravotnictví to nutí zabývat se změnami v práci s absolventy lékařských fakult, obce to nutí vymýšlet různé pobídky, jimiž by k sobě doktory a zubaře nalákaly.

A víte, jak je to aktuálně s dostupností základní zdravotní péče v okrese Jeseník? Ze tří výše zmíněných odborností nám tady chybí pouze jeden praktický lékař. Jeden v celém okrese. To je dobrá zpráva, byť nás to nesmí uchlácholit, lékaři stárnou a výpadek v budoucnu samozřejmě hrozí i nám.

Mladí doktoři preferují práci ve velkých městech. A jako jeden z demotivátorů ztěžujícím jim přistěhování například na Jesenicko může být potíž nalézt zajímavé pracovní uplatnění pro manžela či manželku. Na tom by se asi vedení města mohlo dohodnout s některým z místních zaměstnavatelů.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.