Autodoprava Látal vyhrála se svým novým sídlem v Hradci-Nové Vsi soutěž Kancelář roku

06.06.2023

Význam firemní kultury si na Jesenicku uvědomuje pořád více společností. Péče o zaměstnance se i tady stává automatismem, jenž přirozeně zlepšuje atmosféru na pracovišti a zaměstnavatelům pomáhá posilovat loajalitu zaměstnanců. Nikdo nechce chodit do práce jenom kvůli výplatě.

Své o tom ví i v největší dopravní společnosti okresu - Autodopravě Břetislav Látal, s.r.o. Dávají totiž práci víc než devadesátce zaměstnanců a denně mají v pohybu 77 dodávek a nákladních aut. Jejich šoféři každých 24 hodin na cestách natočí přes 45 tisíc kilometrů.

Firma v rámci rozvoje v roce 2015 zakoupila zanedbaný areál bývalého mlýna v katastru obce Hradec-Nová Ves. Původní záměr byl mlýn zbourat a na jeho místě postavit zbrusu nové sídlo. Jenže na manžele Látalovi udělala původní budova veliký dojem, a tak se prozíravě rozhodli stavbu zachovat a fungování firmy do určité míry přizpůsobit jejím dispozicím, i když to znamenalo nákladnější rekonstrukci.

Díky té ale zaměstnanci získali 450 m2 kancelářské plochy, ve které se cítí jako doma. Ačkoli někdo říká, že openspacům odzvonilo, v Mikulovicích si velkoryse pojaté pracovní prostředí pochvalují. Určitě za to může šetrná rekonstrukce včetně zachování původních trámů a velkých oken i zapojení přírodních materiálů vhodně nakombinovaných s moderními prvky.

Až když Látalovi na nové prostory poměrně často slýchali pochvalné reakce, dodalo jim to odvahu přihlásit se do prestižní soutěže 'Kancelář roku'. V ní se hledají a oceňují ty nejhezčí, nejinovativnější, nejekologičtější, nejdesignovější, nejergonomičtější… pracovní prostory. K překvapení mikulovických dopravců ve velkém finále uspěli, když jim porota přiřkla dokonce vítězství v kategorii 'regionální kancelář'!

Pokud se nepleteme, je to první úspěch Jesenicka v soutěži tohoto typu a příklad hodný následování.

Foto (zdroj): Autodoprava Látal

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.