Aleš Holeček z Jeseníku se stává nejvýše postaveným Čechem ve světových technologických firmách, povýšil v Microsoftu

08.11.2022

Suverénně největší ohlas u vás mají články představující jesenické rodáky dosahující v čemkoli zajímavých věcí. Přinášíme jeden velký úspěch absolventa Gymnázia Jeseník, který je od roku 1995 na nejkonkurenčnějším pracovním trhu - Spojených státech amerických.

Poté, co Robert Kyncl ohlásil odchod z postu viceprezidenta Googlu, se nejvýše postaveným Čechem v technologických korporacích stane rodák z Jeseníku Aleš Holeček. Číslo jedna v první byznysové lize velkých hráčů přebere muž pracující pro americký gigant Microsoft od roku 2004. Doposud je zodpovědný za vývoj ikonických Windowsů, aktuálně přebírá extrémně důležitou divizi Microsoft office. Corporate Vice President - Office product board by měl mít na vizitce v horizontu pár měsíců. A vy si na Aleše vzpomenete pokaždé, když budete otevírat kteroukoli službu balíčku MS Office :-)

Berte to jako neochvějný důkaz, že i ze sociálně a ekonomicky postiženého regionu jde hodně dokázat. Možná naopak, my se tady musíme snažit ještě o něco víc, když je naše startovní pozice -1. Buďte odvážní.

Foto (zdroj): archiv Aleš Holeček

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies