Agel zkvalitnil jesenickou nemocnici o 45 milionů korun

15.01.2023

Poskytovat zdravotní péči něco stojí a není to jenom o lékařích, je to i o vybavení a zázemí pro jejich práci. Je nasnadě otázka, co to znamená v případě nemocnice. Budovy, pokoje, ordinace...

Pojďme se ohlédnout za tím, kam putovalo 45 milionů, které Agel poslal do své jesenické nemocnice minulý rok.

Největší částka (patnáct milionů) šla do modernizace pavilonu B, kam přicházejí pacienti dětského, chirurgického a rehabilitačních oddělení, nachází se zde i několik ambulancí. Součástí rekonstrukce byly i dva nové nadstandardní pokoje na každém patře.

Šest milionů nemocnice utratila za energeticky úsporná opatření, takže se měnila okna a hlavice radiátorů.

I z našich stránek víte, že pacienti Nemocnice AGEL Jeseník pociťují růst kvality služeb i přes pořizování nových přístrojů. V roce 2022 to bylo hlavně nové CT, za které nemocnice zaplatila 20 milionů. Došlo tak k citelnému zlepšení diagnostických schopností ošetřujících lékařů.

Situaci v jesenické nemocnici shrnula předsedkyně představenstva MUDr. Jana Chrastinová, řekla: "Těší nás vzrůstající zájem a důvěra pacientů v jesenickou nemocnici a naše specialisty, i proto považuji rozvoj nemocnice jako prioritní, a to i přes veškerá úskalí, která jsou s tímto spojená.".

Foto (zdroj): Nemocnice AGEL Jeseník  

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.