600 hodin pomoci desítce rodin z Jesenicka

10.02.2023

Dneska si dáme lekci dobrosrdečna, jste připraveni?

Smekáme klobouk před všemi rodinami pečujícími o své zdravotně postižené rodinné příslušníky. Mnoho běžných rodinných aktivit jde stranou, když se chod domácnosti točí kolem nemohoucího. Možná se na pečující rodiče, babičky, tety či sourozence systematicky zapomíná, možná se jejich obětavý přístup považuje za samozřejmý.

Naštěstí je tu Sipora, nezisková organizace podporující komunitní sociální služby. Už podruhé na Jesenicku přichází s projektem pomoci rodinám starajícím se o hendikepované dítě nebo dospělého. Zástupci Sipory svůj záměr komentují takto: "Budeme pomáhat s hlídáním dětí i dospělých se zdravotním znevýhodněním. Pečující osoby si v době našeho hlídání budou moci odpočinout, vyřídit potřebné věci nebo se věnovat rodinným a partnerským vztahům,".

Nápad stojí na jednoduché výzvě pro celé Jesenicko. Stačí relativně málo k tomu, aby 10 rodin dostalo na 6 měsíců k dispozici asistentku, která jim s péčí pomůže. Po každém z nás (aktuálně po 465 lidech) se chce přes platformu Darujme.cz (Nadace Via) přispět 330 korunami, což je přesně hodinová sazba asistentky. Je to částka, jakou obvykle utratíte ve dvou lidech v kavárně, tak co kdybyste pro jednou do kavárny poslali rodiče nemocných dětí, ať přijdou na jiné myšlenky?

Vybereme-li mezi sebou 198 tisíc korun, desíti rodinám z Jesenicka zajistíme 60 hodin pomoci asistentky. Pro více informací klikejte sem.

Foto (zdroj): Unsplash

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.