30 milionů do nové lanovky na Červenohorském sedle

03.07.2021

Víme, kdo neměl dobrý rok - lyžařská centra a na vině nebyl sníh. Asi pořádně smíšené pocity pro vlekaře, vidět o jarních prázdninách bílé sjezdovky a na nich nula lyžařů.

Až nová sezóna ukáže, koho to sundalo a kdo přežil, jsou ale signály, že snad většina provozovatelů zimních středisek pojede dál, mnoho z nich už investuje.

Dokonce za pomoci vrtulníku začala letošní největší budovatelská akce ve skiareálu Červenohorské sedlo. Do výstavby lanovky se čtyřmístnými sedačkami s průhlednou bublinou se tam pustili před pár dny, s instalací 15 sloupů, nástupní a výstupní stanice a nahozením nového lana by měli byt hotovi asi 25. října, aby byl dostatek času italskou lanovou dráhu otestovat a vyladit.

Investováním více než 30 milionů korun dojde ke zvýšení přepravní rychlosti o 100 % (z 2,3 metrů za sekundu na 5 metrů za sekundu), zvýší se bezpečnost a komfort lyžařů, byť jasná věc, dobrá lyžovačka se měří hlavně podle sněhových podmínek, úrovně doplňkových služeb a ubytování. Po všem tomhle na Sedle jdou, tahle lanovka zase o kousíček posune dojem z lyžování v Jeseníkách.

Foto (zdroj): Skiareál Červenohorské sedlo

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.