25 minut intenzivní reklamy na Jeseníky

29.05.2021

Jako den na podporu cestovního ruchu vyhlašujeme sobotu 29. května, každý pro to můžete udělat nějakou aspoň drobnost. Objednat si vstupenku na turistickou atrakci, zarezervovat si stůl v restauraci, koupit lokální výrobek..., a pak se podívat na pořad České televize 'Českem nejen za sportem'. V něm snowboardkrosařka Eva Samková a skikrosař Tomáš Kraus zavítali do nejhezčího koutu země, jak mnozí domorodci říkají ;-)

Pořad měl premiéru ve čtvrtek, z obrazovky se na diváky valila reklama na aktivní Jeseníky. Stoprocentně to na někoho zapůsobí a na léto sem vyrazí. Počítá se každý platící návštěvníky. Jako Eva s Tomášem mohou navštívit Priessnitzovy léčebné lázně a jejich vyhlášené venkovní balneo co léčí. S jistou dávkou cyklistického umu by měli zavítat do Černé Vody, kde mají základnu kultovní Rychlebské stezky - oba průvodci pořadu si s Pavlem Horníkem střihli i kopáčskou směnu. Reklamou na srpnové Mistrovství Evropy v rýžování zlata byla návštěva Zlatorudných mlýnů, kde se ale Samkové s Krausem nepodařilo vyrýžovat ani zlatinku.

Televizní štáb se pochopitelně vydal i na druhou stranu kopce, což zahrnovalo praktickou výrobu archu papíru v manufaktuře ve Velkých Losinách a pohled na okolí Kraličáku ze sedla koně. Šumperskou stranu zakončila návštěva Akrobat parku Aleše Valenty ve Štítech.

Pusťte si záznam pořadu zde a netvrďte nám, že jako místním patriotům vám ty záběry neudělaly aspoň malou radost, he he.

Nic, my sedáme na kolo, dáme si obligátní výjezd na Křížový vrch a Zlatý Chlum, s pivkem někde na zahrádce v Jeseníku :-)

Foto (zdroj): Česká televize

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.