Tohle bylo jedno z nejtěžších rozhodování v historii positivJE. Zda do něj pustit natolik politické téma, jako jsou komunální a senátní volby 2018. Nakonec jsme tomu dali zelenou, protože nám přišlo zajímavé a seriózní, nabídnout alespoň některým politikům prostor seznámit naše čtenáře s jejich vizemi pro případ, že ve volbách uspějí.
Oslovili jsme lídry kandidátek demokratických subjektů v Jeseníku, kteří mají ambici získat starostovské křeslo. Dali jsme si podmínku, že všichni budou odpovídat na identické otázky, aby nebylo možné ani teoreticky nikomu stranit. Prakticky stejné otázky obdrželi senátorští kandidáti kandidující za strany/hnutí, která alespoň v principu zastávají stejné nebo podobné hodnoty, jako positivJE.
Níže vám předkládáme odpovědi těch, kteří se rozhodli na naši nabídku přistoupit. Ostatní stále mají šanci se zapojit, další případné rozhovory budeme zveřejňovat. Celá sekce VOLBY pak z webu positivJE zmizí 4. října.
Děkujeme za pochopení a budeme šťastní, když vám tyto rozhovory přinesou alespoň pár užitečných informací pro vaši svobodnou volbu. Prosíme, jděte k volbám.

Kamil Kavka

KANDIDÁTI NA STAROSTU

Zdeňka BLIŠŤANOVÁ

JESENÍK SRDCEM


KANDIDÁTI NA SENÁTORA

Zdeněk BROŽ

KDU-ČSL

Josef ŤULPÍK

ODS

Miroslav ADÁMEK

ANO