Založit rodinnou firmu je risk. Podnikání samo o sobě chce odvahu a dát všanc manželství je odvaha na druhou, protože zpravidla začátky bývají velmi hektické. Manželé Renata a Daniel Večerkovi do toho šli v roce 2012 a dneska se tak trochu nemohou dohodnout, kdo z nich to vlastně začal.
Mohlo to být asi nějak takhle. Renata rozjela profesionální úklid sama. Vzala si na splátky parní stroj a začala objíždět jesenické domácnosti s mottem "Neztrácejte čas uklízením, věnujte se rodině a koníčkům!", přičemž velmi dbala na kvalitu. Jak to tak bývá, skvěle odvedená práce byla nejlepší referencí, Renatino podnikání se rychle rozjelo a ona brzy nabrala další 2 kolegyně. Někdy v tu chvíli zavětřil obchodní příležitost manžel a pustil se do větší profesionalizace firmy. Založil společnost Pro CleanLife s.r.o. (dále jen CLEANLIFE), jejímuž řízení od té doby dává 200 % (je-li 100 % 8 hodinová pracovní doba, Dan maká i 16 hodin denně).
Úklid bytů fajn, ale dneska tvoří sotva 2 % obratů, co má ruce a nohy tvrdě maká na byznysu ve státní a komerční sféře. Pod těmi si představte zejména sektor sociálních služeb, jako jsou domovy pro seniory, zařízení pečující o nemocné a hendikepované. A není to náhoda, Večerkovi mají silné sociální cítění a svým podnikáním chtějí zvyšovat kvalitu života obyvatel těchto zařízení. Šťastný ten, kdo je schopen se živit něčím, co přináší přidanou hodnotu ostatním.
Úklidová firma 21. století, to jsou moderní čistící stroje, důraz na ekologičnost, absence chemických čistících prostředků a diametrálně kvalitnější výsledek úklidu, než dosáhne běžná uklízečka kroutící mop v kbelíku. Čili CLEANLIFE versus Konkurence 1:0.
CLEANLIFE je dnes schopen svým klientům vyřešit čistotu podlah, oken, vzduchu, čalouněného nábytku ... a vymýšlí, jak tuto službu dostat do co nejvíce budov. I proto do firmy vstoupil investor, který v osobě Lukáše Valmana přináší zdroje a know-how pro další strategický rozvoj společnosti. V CLEANIFE získal 25 % a společně s Danem teď pracují na expanzi do sociálních služeb, jejich přímého poskytovaní. 

DĚLÁME ŽIVOT KVALITNĚJŠÍM
Jedním slovem 'komplexní' péče o čistotu. CLEANLIFE není ani ryzí úklidová firma s armádou uklízeček, ani pouhý prodejce čistících technologií. CLEANLIFE se chce o čistotu budov postarat od podlahy po strop.
Úklidové služby a renovace podlah - úklid nejmodernějšími technologiemi od pravidelného po generální, dále také čištění čalounění a koberců, hloubkové čištění a renovace povrchů podlah, případně instalace grafických prvků na podlahu.
Podlahové mycí stroje - od decentních přístrojů do menších provozů až po profesionální stroje na velké plochy obchodů a hal.
Parní technologie - to je čištění bez saponátů, v nabídce CLEANLIFE stroje pro domácnost a zařízení do průmyslových provozů. Pro ty, kterým jde mj. o ekologičnost úklidu.
Čističky vzduchu - s účinností až 99,97 % zajistí vašim prostorám perfektní vzduch.

DAN VEČERKA: CO MI NEDÁ SPÁT
Když se s ním potkáte poprvé, nepřehlédnete jeho totální zanícení pro to, co právě dělá. Buduje úklidovou firmu s mnohem větší ambicí, než je stírání prachu v bytech a kancelářích.
Jeho odborné znalosti mu fakt věříte, a když posloucháte jeho vyprávění o stále ještě na mnoha místech běžné praxi vytírání podlahy hadrem nebo v lepším případě mopem, vybavíte si sebe někde na lůžku penzionu pro seniory a řeknete si "Hergot, tak tam bych ležet nechtěl.".
Ředitelé takových zařízení se chytají za hlavu, slyší-li od Dana bakteriologické výsledky např. s klasickým mopem ošetřené podlahy a pak to srovnají s prakticky nulovou šanci přežití bakterií při úklidu parním čističem.

TOHLE JE TEPRVE ZAČÁTEK
Jo jo, CLEANLIFE není firma o jednom manželském páru. Aktuálně tým tvoří 50 hlav a 100 rukou a podle slov a vizí Dan Večerky to není ani náhodou konečné číslo. Momentálně se pracuje na průniku na slovenský trh, ovšem i v ČR na CLEANLIFE čeká mnoho úkolů, růst by měl být exponenciální. A někde vzadu v hlavě Večerkovi šrotuje touha uspět i globálně. Myslí si, že know-how, které si právě teď zajišťují, jim dává šanci. Udrží-li růstovou trajektorii, kdy jsou každý rok přibližně o ? % větší, nezní jeho sny jako sci-fi. A také chce firmu transformovat ze specialisty na čistotu na úspěšného poskytovatele sociálních služeb. 

JSME ŠŤASTNÍ, PROTOŽE:
Jsme hrdá rodinná firma a tenhle status nehodláme měnit. • Mohli bychom už jen opečovávat to, co jsme doposud dokázali, jenže náš hlad po další expanzi a růstu je stále nenasycen. • Každé ráno se budíme s cílem odvést pro naše klienty tu nejlepší práci. • Dělá nám radost to, že podnikáme v sociálních službách. • Ekologické chování máme ve své DNA. • Milujeme Jeseník a Jeseníky, proto firmu řídíme odsud.

Asociace poskytovatelů sociálních služeb
Asociace poskytovatelů sociálních služeb

PATŘÍME MEZI LÍDRY SOCIÁLNÍCH SLUŽEB
Jak se říká, na špici to fouká, ale my se nebojíme a spolu s nejlepšími poskytovateli sociálních služeb rádi rozrážíme vítr snahám zvýšit kvalitu služeb v sociálních zařízeních, za CLEANLIFE v tuto chvíli především pokud jde o čistotu, do budoucna bude naše angažovanost v oboru větší.
Naše zapojení v Asociaci poskytovatelů sociálních služeb ČR nám dává možnost formovat trh, spoluurčovat etiku podnikání a příležitost se potkávat s opravdu velkými hráči, jakými jsou například světový výrobce nemocničních a ošetřovatelských lůžek Linet s.r.o., globální producent zdravotnických prostředků Hartmann-Rico a.s. a také Ministerstvo práce a sociálních věcí.

UKLIĎTE SI DOMA
Pokud stejně jako my milujete pořádek a čistotu a přemýšlíte o koupi některého z námi nabízených strojů, stavte se k nám na konzultaci, moc rádi Vám pomůžeme vybrat moderního pomocníka, který Vám šetrně k přírodě, navíc velmi efektivně, zajistí čistý domov či pracoviště. Stačí nám napsat na e-mail info@cleanlife.cz, dohodneme si neformální setkání a pokec na téma 'perfektní čistota'.
Pro snazší orientaci jsme spustili i vlastní e-shop, však mrkněte.

ZÁJEM O ZAMĚSTNANCE JE TO, CO NÁS ODLIŠUJE
Už první den zahájení podnikání, kdy jsme mohli jenom snít o naší současné velikosti - práci dáváme 50 lidem, jsme věděli, že naši lidé budou vydělávat více, než je tomu u většiny úklidových firem. U těch se pracuje za minimální mzdu, kterou navíc často pokrývají všemožné dotace a podpory. Naše kolegyně - uklízečky si u nás přijdou na odměnu o 3 tisíce vyšší, než je minimální mzda a stravenky, těm nejlepším pak velmi ochotně vyplácíme 13. plat. CLEANLIFE versus Konkurence 2:0. Pakliže víme, že kvalita lidí je pro další rozvoj CLEANLIFE to nejdůležitější, chceme se s našimi zaměstnanci o úspěchy dělit.  

STAŇTE SE SOUČÁSTÍ TEAMU CLEANLIFE
Hledáme kolegyně a kolegy, kteří chtějí pracovat pro ambiciózní firmu a mají chuť nám s naplňováním snů pomoci. Slibujeme férové jednání a fungování v příjemném kolektivu, kde každý hraje důležitou a důstojnou roli, a kde za pracovitost následuje odpovídající odměna. Věřte, že my máme zájem o dlouhodobé partnerství s Vámi, stačí, když nám dáte možnost Vás o tom přesvědčit.
Pošlete svůj životopis na info@cleanlife.cz, určitě se Vám ozveme.


VOLNÉ PRACOVNÍ POZICE (2)

Asistentka ředitele

Renovátor podlah

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.