Začátky byly učebnicové, v roce 1996 si Břetislav Látal založil živnost a živil se jako řidič nákladního vozidla. Při sezení v kabině měl dost času přemýšlet, až v něm uzrála smělá ambice. Věděl, co obnáší práce běžného řidiče, jenže on chtěl dopravu dělat lépe. V roce 2009 se z živnostníka transformoval na eseróčko a za pomoci manželky začal nabírat první profesionální šoféry. Specializace na Českou republiku a Polsko byla logická a ukázala se jako správná volba. Manželům Látalovým se podařilo vybudovat firmu s desítkami aut různých tonáží - od lehkých dodávek do 3,5 tuny, až po klasické trucky s návěsem. Možná se nemohou poměřovat s obřími dopravci typu Icom nebo Hopi, rozhodně se jim však podařilo postavit středně velkou dopravu, jíž lze na Jesenicku považovat za významnou.

MUSÍ TO JÍT DĚLAT LÉPE
"Zasedl jsem za volant nákladního auta jako prostý živnostník a musel jsem přemístit tisíce tun nákladu z bodu A do bodu B než jsem si uvědomil, že tohle podnikání mě extrémně baví, ale zároveň v něm vidím mnoho rezerv. Hlavně pokud jde o celkovou kvalitu služeb poskytovaných tehdejšími dopravními společnostmi.
Dal jsem tedy dohromady naspořené peníze, všechny nasbírané zkušenosti a nahromaděné ambice a se svojí manželkou Michaelou začal v Mikulovicích stavět základy našeho dnešního dopravního "impéria" Autodoprava Břetislav Látal s.r.o.
I když dnes už neřídím kamion, protože mou rolí je řídit celou firmu, nejčastěji mě najdete s telefonem u ucha, když instruuji svoje řidiče nebo komunikuji se zákazníky. Takhle to mám rád, když pode mnou firma tepe v čilém ruchu, když auta jezdí křížem krážem Evropou, když paletu po paletě plní objednávky ...". 

          Břetislav Látal          


JSME ODBORNÍCI NA EVROPU
Naše začátky jsou spojené s dopravou po České republice a Polsku, což nesouvisí jen s naší strategickou polohou na hranicích obou zemí. Ano, budoucnost nám dala za pravdu, jak dobré rozhodnutí to tehdy bylo, nicméně dnes musíme flexibilně reagovat na potřeby našich zákazníků. S globalizací světa jsme připraveni rozšiřovat svoje pole působnosti o další teritoria. Kamiony v barvách mikulovického dopravce můžete kromě ČR a Polska potkávat na Slovensku, v Německu, Holandsku i Itálii, a také v pobaltských zemích (Litva, Lotyšsko, Estonsko).
Protože kromě nákladních aut disponujeme i vlastními logistickými sklady, umíme doručovat i do jiných evropských zemí, vždy záleží na přání našich klientů.


SRDCE FIRMY
Denně máme na silnicích přes šedesátku aut, jejich šoféři od nás potřebují podporu a hlavně informace typu kam přistavit auto, jaký náklad povezou, kde jej budou skládat apod. Stejně tak musíme mluvit s našimi zákazníky, jimž garantujeme včasné dopravení zásilek na požadovaná místa a je třeba flexibilně reagovat na změny nakládkových a vykládkových míst, rozměry nákladů atp.
Nevěřili byste, kolik nečekaných problémů může vyvstat na silnicích, ať jde o náklad, dopravní situace nebo různé technické poruchy na autech, jež měsíčně urazí tisíce kilometrů. To vše náš dispečink řeší prakticky online, mnoha výše zmíněným potížím se tak umí naše auta vyhnout.


VELIKOST FIRMY NÁM VYHOVUJE
Asi by šlo vyrůst třeba na 150 zaměstnanců, takový rozvoj bychom uřídili, jenže nám vyhovuje současná velikost (80 zaměstnanců), při níž jsme schopni stále fungovat jako rodinná firma, kde se všichni oslovujeme křestními jmény. V tomhle rozsahu taky dokážeme pomáhat našim lidem třeba i s osobními záležitostmi a koneckonců společenskou zodpovědnost firmy logicky směřujeme tam, kde z naší pomoci budou profitovat i rodiny zaměstnanců Autodopravy Břetislav Látal.

JE TO BOJ, ALE NEMĚNILI BYCHOM
Ačkoli visíme na telefonech a jsme online 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, svobodu danou podnikáním bychom za nic neměnili, a kdyby se psal rok 1996, šli bychom do toho znova. Neodradí nás nová legislativa, rozrůstající se výběr mýta ani ne úplně přátelské prostředí v branži.
Dneska nás neuspokojuje jenom to, že máme fungující firmu, velmi dobrý pocit máme i z pracovního kolektivu, který se nám podařilo dát dohromady. Ke svým zaměstnancům chováme vřelý vztah, a i když je práce v autodopravě náročná, doufáme, že každý z pracovníků vnímá náš férový přístup doprovázený vždy odpovídajícím finančním ohodnocením. Snad i proto je náš tým stabilní a i díky tomu dokážeme se svými kolegy řešit různé nepracovní záležitosti.

JSME DIAMANT ČESKÉHO BYZNYSU
Velmi si považujeme prvního místa v soutěži 'Diamanty českého byznysu' vyhlašovaného společností COT media na základě zpracování účetních dat analytickou společností Bisnode. Tohle vyhodnocení nejúspěšnějších podnikatelských subjektů staví na reálném ekonomickém zdraví firem, posuzují se tržby, aktiva, likvidita... Takže pokud byla Autodoprava Břetislav Látal s.r.o. vyhlášena vítězem Olomouckého kraje pro rok 2018, je to pozitivní signál směrem k našim zákazníkům a velmi dobrá zpráva zpět do firmy. Důkaz, že to děláme dobře. 

BUDOUCNOST NÁKLADNÍ DOPRAVY
Nejsme jasnovidci, ale máme vizi, jak tady být i za 10, 20 let ... na déle se neodvažujeme tipovat ;-) My asi můžeme být klidní, Elon Musk a autonomní kamiony se v členité Evropě tak rychle nechytnou, ale trendy v kamionové dopravě samozřejmě sledujeme. 
Pořizováním modernějších aut reagujeme hlavně na vyšší komfort našich řidičů, legislativní i společenský tlak na ekologicky šetrnější motory (Euro 6), k řízení logistiky používáme moderní technologie a jsme upřímně zvědaví, co nového nás v našem byznyse čeká.


CHCEME LEPŠÍ JESENICKO
Když dáváte práci osmi desítkám lidí, skoro jistě je to určitá spoluzodpovědnost za 80 rodin na Jesenicku. To nejlepší, jak s tímto závazkem naložit, je motivovat všechny naše kolegyně a kolegy, aby se v práci koncentrovali na výkon.
Máme lidský přístup a ctíme princip udržitelného světa, v němž se úspěšné společnosti zapojují do pomoci těm, kteří třeba nejsou tolik úspěšní anebo těm, jejichž snažení nestojí na ekonomické rovnici 'příjmy > výdaje'. 
Moc rádi podporujeme subjekty, o jejichž přínosu pro společnost nemáme pochybnosti. A radost navíc z toho může být, když taková aktivita slouží i zaměstnancům naší firmy. Proto jsme partnery cyklistického týmu Force Team Jeseník, tanečního klubu La Piruette, volejbalového oddílů Jeseník, zdejších sportovních parašutistů a úspěšných jesenických karatistů. Jsme hrdí na spolupráci s Dětským domovem v Černé Vodě. Nezapomínáme také na podporu vzdělávání, třeba v mateřských školách a na základní škole v Mikulovicích, třeba prostřednictvím Spolku přátel Gymnázia Jeseník. Nově jsme i fanoušky a podporovateli lokální platformy positivJE.

Paraklub Jeseník
Paraklub Jeseník
Karate Klub Jeseník
Karate Klub Jeseník
Force Team Jeseník
Force Team Jeseník

ZAMĚSTNANCI JSOU NAŠE BOHATSTVÍ
Když si uvědomíme, jaké má podnikání v autodopravě v Česku administrativní překážky, které nám i řidičům komplikují život, o to více doceňujeme stav, do jakého jsme svůj podnik dostali. Dneska zaměstnáváme 80 lidí, z toho 65 řidičů. Firmu jsme vybudovali od nuly a moc dobře víme, jak těžká je práce v autodopravě. Proto své šoféry dokážeme náležitě (nejen) finančně ocenit a dost si zakládáme na tom, aby byly vztahy se zaměstnanci korektní a přátelské. Platí, že naši řidiči jsou vizitkou firmy, vždyť to oni zajišťují klienty objednané služby. Snad nám to potvrzuje velmi nízká fluktuace. Není vzácností, že i ti, kteří odejdou, se po několika měsících vracejí zpět.

CO TAKHLE PRÁCE U NÁS?
Pokud Vás oslovil náš poctivý příběh a chtěli byste se stát součástí našeho týmu, moc rádi si o tom s Vámi promluvíme. Logicky nejvíce stojíme o kvalitní řidiče, ale zájem máme o každého, kdo se chce realizovat v logistickém byznyse. Platí, že se u nás slušně platí, podle zásluh a taky zde pracujeme s různými benefity, protože máme zájem na tom, aby naši zaměstnanci byli opravdu spokojení.
Svůj životopis pošlete na e-mail michaela.latalova@autodopravalatal.cz, určitě se Vám ozveme.

Autodoprava Látal
Autodoprava Látal

VOLNÉ PRACOVNÍ POZICE (1)

Řidič

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.