Zvedněte ruku, kdo máte diplom z Olomouce

31.10.2019

Jestli chce jít Jesenicko nahoru, potřebuje k tomu mozky, které vymyslí, kudy vede cesta tam nahoru. Můžeme si dobírat inženýry, jak se v Česku lpí na používání titulů a je to úsměvné, ale taky bychom si měli přiznat, že potřebné inovace, strategie, vize a jejich plnění zkrátka absolventy vysokých škol potřebují.
Maturanti okresu Jeseník v hojném počtu odcházejí na Univerzitu Palackého do Olomouce a velké množství (kéž všichni?) tam také skládají státnice. Nevrátí se všichni, ale vy co jo, pro vás tu máme zajímavou informaci. Univerzita Palackého (dále jen UPOL) šlape do budování vztahů s absolventy, kteří už klidně i desítky let budují vlastní kariéry mimo hanáckou metropoli. A třeba zrovna na Jesenicku. To, coby neuniverzitní město, potřebuje závan akademické půdy cítit, o což se mohou právě absolventi postarat.
UPOL jako alma mater organizuje mnoho akcí, absolventské srazy, nabízí bývalým studentům mnoho aktivit, taky propojení se spolužáky a velmi stojí i o kontakt s těmi, kteří za sebou mají olomouckou VŠ a dnes makají tady v okrese Jeseník. To pro ně tu je portál Absolventi UPOL a Klub absolventů.
Pamětníci, oprašte složky s diplomy, nedávní absolventi zavzpomínejte na studentský život a všichni se staňte chodící reklamou na UPOL, potřebujeme tam nahnat co nejvíce Jeseníčáků ;-)

Foto (zdroj): archiv Univerzita Palackého v Olomouci

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.