Žulová po velké investici

06.05.2019

Když šéfujete obci, snadno můžete jako starosta podlehnout lákadlu, dělat pro obec prioritně věci, které jsou takříkajíc vidět. Voliči by jistě zatleskali moderní prosklené knihovně, vyhřívanému trávníku fotbalového hřiště či účasti Karla Gotta na obecních slavnostech ... Jenomže zajistit chod obce, to jsou právě hlavně věci, které jsou jaksi pod povrchem.
Pod povrchem doslova je i historicky největší investice Žulové - vybudování nové kanalizace a čistírny odpadních vod. Realizátoři zinkasovali 91 milionů korun a projekt čeká na svoji kolaudaci. Aby město splnilo podmínky pro příjem dotace je teď potřeba, aby se občané Žulové na centrální kanalizaci co nejrychleji připojili.
Kdo má v občanském průkaze napsáno za trvalé bydliště 'Žulová', může starostou Radkem Trsťanem vedenému zastupitelstvu držet palce a těšit se na další a další investice, kterých by v aktuálním volebním období mělo být za cca 60 milionů. Namátkou zmiňujeme 12 bytů z bývalého hotelu Vesmír, obnova zadní cesty ze Žulové na Vápennou, úprava zahrady a zateplení fasády základní školy a tak dále.
Žulováci, vy se máte. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.