Žulová má plán na novou vodní plochu v Tomíkovicích

21.07.2022

Snad to nebude jako sypání soli do ran, psát o plánovaném rozvoji Žulové v době, kdy je život v ní paralyzována opravou silničního průtahu. Přece jen je to krátká epizoda a projekt, o němž bude řeč dneska, je více strategická věc s dlouhodobým efektem.

Jak je velkým tématem zadržování vody, tvorba nových vodních ploch je podporována prakticky na všech úrovních od zastupitelstev po vládu. Na této pozitivní vlně se snaží svézt také Žulová. Právě zde dokončili přípravu projektové dokumentace na jednu takovou vítanou vodní akci - Žulová má záměr na vybudování biocentra v Tomíkovicích.

Nová vodní plocha o výměře přibližně 10 hektarů má ambici stát se významným zpomalovačem odtoku vody z krajiny na Žulovsku. Projekt splňuje do puntíku všechno, co se o něj v dnešní době očekává - zadržuje vodu, je útočištěm vodních rostlin a živočichů a plní rekreační prvky, jako je koupání, rybolov a tak. Po Boží hoře další atraktivita zviditelňující region.

Aktuálně probíhají jednání se Státním pozemkovým úřadem, který by se měl postarat o vybudování biocentra, je to jedno z poslání této státní instituce. Když to půjde dobře a stát najde potřebných cca 32 milionů korun, už příští rok by mohlo být hotovo.

Foto (zdroj): město Žulová

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies