ZŠ Jeseník online výuku zvládá, soudí rodiče

17.04.2020

Poslední třetina školního roku bude jednou pro vždy zapsána jako divná. Divná pro žáky, učitele i rodiče.
Když jste ale vystaveni naprosto bezprecedentní situaci, docela často předvádíte ty nejlepší výkony, protože se koncentrujete. Zkoncentrovala se i Základní škola Jeseník, a to učitelé i žáci. Po měsíci více než distančního studia se vedení školy zeptalo rodičů, jak hodnotí dosavadní fungování jejich dětí v online režimu. Doplníme, že škola od tohoto školního roku používá informační systém Edookit, což ji přechod na koronavirový režim dost usnadnilo.
Na ZŠ chodí 668 žáků a plných 64 % rodičů se zapojilo do průzkum, jež škola zrealizovala. My si ta čísla interpretujeme tak, že to kantorkám a kantorům s jejich svěřenci funguje. Pojďte se na to podívat. 94 % rodičů je zcela či spíše spokojeno s podporou poskytovanou učiteli při samostudiu jejich dětí a v často diskutovaném tématu, jsou-li žáci přetěžování, si 80 % jesenických rodičů myslí, že učení je tak akorát.
Zajímavou zprávou o dětech samotných je fakt, že 45 % z nich vyhovuje, když se učí a plní úkoly v čase, který vyhovuje jim, takže žádné zvonění v 8.00. Větší polovina (ten termín mají statistici rádi :-) si učení nejvíce užije právě ve školním systému Edookit, 27 % preferuje videomeetingy s učiteli. Mailovat si chce jen 11 % žáků. Taky dobře, že 75 % rodin nemá problémy s technikou, myšleno s počítači, internetem a softwarem.
No tak nám to přijde jako dost dobrá zpráva o ZŠ Jeseník, jako že 21. století je tu, škola se může směle pouštět do technologických experimentů s výukou, děti jsou na zvyšování digitální gramotnosti připraveny.
Chcete na to štempl? Tady je: 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.