ZŠ Česká Ves a výrobce koloběžek Kostka uspořádali mistrovství v koloběžkování

29.05.2022

Od Hanušovicka je nejznámější český výrobce koloběžek nesoucích jméno po svém zakladateli Kostka. A právě tahle značka a adolfovický Petr Neugebauer stojí za projektem 'Tělák nás baví'. Společnost Kostka si myslí, a opírá se o názory odborníků, že zařazení koloběžení do hodin tělesné výchovy na základních i středních školách má prokazatelně příznivý efekt.

A protože českoveská základka byla jedna z prvních, kdo se do aktivity zapojil, dostalo se jí výsady uspořádat mistrovství, na které se do České Vsi sjelo 9 škol z Čech, Moravy a dokonce i Polska. Starosta Petr Mudra věnoval pohár, a tak se soutěžní klání mohlo jmenovat "o putovní pohár starosty" :-)

O výsledky tak úplně nešlo, cílem bylo vzájemné poznávání, sdílení zkušeností a zatraktivnění pohybu pro dnešní děti, které už tradiční hodiny tělocviku trochu nudí. Samotná závodní trať byla dlouhá 1,7 km pro mladší a 3,2 km pro starší závodníky. V rolích předjezdců se na kolobkách objevili i ředitel školy Filip Worm a starosta Petr Mudra.

Mezi stovkou závodníků nakonec vykrystalizoval coby vítěz tým ZŠ Jeseník. V závodě štafet se ze zlata radovala pořádající ZŠ Česká Ves. Ta ovládla i exhibiční závod, o což se postarali českoveští kantoři. Je vidět, že školní kolobky taky občas provětrají.

Tak doufejme, že nejen žáky základní školy z České Vsi bude i nadále tělák bavit.

Foto (zdroj): ZŠ Česká Ves

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.