Zrychlení vlaků z Lipové do Javorníku

30.10.2018

Na Jesenicku to máme s dopravní infrastrukturou uvnitř regionu takové pestré. Jak přibývá aut, usnadňuje se a zrychluje naše cestování po kopcovitém regionu. Pak vždy záleží, jak se správcům silnic daří opravovat, v zimě udržovat, jak to máme my s ekologičností bujícího automobilismu a tak. Snad z těchto důvodu do přepravy osob po Jesenicku stále patří i železnice, ačkoli má někdy problém zaujmout svou rychlostí (Lze to v některých případech ještě nazývat 'rychlost'?) a nemoderností vozového parku. No, i tak se snaží.
Právě v těchto dnech probíhají opravné práce na trati Lipová Lázně - Javorník ve Slezsku, kde Správa železničních a dopravních cest (SŽDC) uvádí jako účel rekonstrukce plánované zvýšení traťové rychlosti na úseku Lipová - Bernartice. Současné omezení potrvá do 8. listopadu, na jeho konci bude mnoho opravených mostů a propustků, znovu položených kolejí, a hlavně to zrychlení.
Pardon, aby nedošlo k nepochopení, my železnici fandíme, protože tento způsob dopravy je na vzestupu. Snad se na jesenických kolejích v budoucnu udají takové věci, které zvýší počty cestujících ve svižněji jedoucích vagonech.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.