Zrodilo se ryze regionální partnerství, jehož společným jmenovatelem je voda

07.06.2022

Všímáme si rostoucího sebevědomí hanušovického pivovaru. Aby ne, když sbírá medaile v pivních soutěžích. Aby ne, když má kromě vlajkové lodi Šeráku oblíbený Keprník, který dnes čepují v docela dosti restauracích. To si pak v Hanušovicích troufnou oslovit ke spolupráci Ronyho Plesla, jednoho z nejznámějších českých designérů, aby pro Holbu navrhnul skleněný půllitr - sympatický vyšší džbánek s velkým uchem.

Pak ani nepřekvapí, že se Pivovar HOLBA domluví na strategické spolupráci na pro ni prestižní adrese - v jesenických Priessnitzových lázních. K různým léčebným a regeneračním pobytům sem přijíždějí tisíce lidí, kteří jsou v lázních ve velmi dobré náladě, protože se o ně tady náramně starají. Nově k plnohodnotné péči o pohodlí návštěvníků lázně do svých vybraných gastro provozů zařazují také hanušovické pivo.

Od 1. června je na čepu Holba Šerák 11° a Keprník 13° v top restauraci Wienner Kafeehaus, restauraci Priessnitz a v lázeňském Denním baru. Český národní nápoj, v tomto případě ryze horský, bude šířit slávu a věhlas Jesenicka a Jeseníků prostřednictvím orosených sklenic.

Spolupráce Pivovaru Holba a Priessnitzových léčebných lázní bude probíhat i po dalších liniích. Třeba tak, že Hanušovice budou lázním pomáhat s technickým zázemím v podobě pivních barů, párty stanů a posezení na tradičním Zahájení lázeňské sezóny i na Mistrovství ČR dřevorubců, jež lázně hostí v září.

Inu, trefně to okomentoval ředitel stravovacího úseku lázní Tibor Macík, když řekl "Věříme, že voda z našich hor může nejen léčit, ale že se může také proměnit ve skvělé pivo.".

To ryzí pivo z hor ve výše zmíněných podnicích je samozřejmě k dispozici i vám občanům Jesenicka ;-)

Foto (zdroj): Priessnitzovy léčebné lázně

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.