Zprávy ze zastupitelstva města Jeseník

26.02.2021

Poskytnutí dotací na podporu celoroční činnosti místních sportovních organizací. Poskytnutí daru Hasičskému záchrannému sboru na pořízení záchranné seskokové matrace. Snížení poplatku z pobytu. Dostupné družstevní bydlení. Kompletní rekonstrukce "Kachlíkáčů". To a mnohem více včera schválili zastupitelé. Více v článku...

Zastupitelstvo města včera, mimo jiné, schválilo poskytnutí dotace na podporu sportu a to konkrétně basketbalu, florbalu, fotbalu, cyklistiky, gymnastiky, sjezdového lyžování atd. Podpořena bude celoroční činnost sportovní organizace: Basketbal Jeseník částkou 105 000 Kč, FBK Jeseník částkou 120 000 Kč, FENIX SKI TEAM Jeseník částkou 282 000 Kč, FK Jeseník částkou 422 000 Kč, FORCE TEAM JESENÍK částkou 180 000 Kč, HOROLEZCI Jeseník částkou 74 000 Kč, Karate klub Jeseník částkou 110 000 Kč, La Pirouette částkou 59 000 Kč, Raft team H2O Jeseník částkou 51 000 Kč apod.

Zastupitelstvo schválilo také poskytnutí daru Hasičskému záchrannému sboru Olomouckého kraje na pořízení záchranné seskokové matrace. Ta se používá zejména tam, kde hasiči nemohou hlavně z prostorových důvodů ustavit na místě zásahu výškovou techniku. Nejčastější použití je tak v případě požáru ve výškách.

Na včerejším zasedání odhlasovali členové zastupitelstva města snížení poplatku z pobytu, a to na 30 Kč. Poplatek z pobytu, kdysi známý jako lázeňský nebo rekreační, byl původně stanoven pro rok 2021 na 40 Kč, nyní snížen o 10 Kč. "Po společné úvaze jsme se rozhodli pro revizi svého stanoviska. Jednáme tak na základě současné situace a aktuálního stavu ekonomiky. Cílem je podpořit naše občany, pro které jsou turisté zdrojem příjmů a výše poplatku by jim to mohla v této těžké době ztížit," uvedla Zdeňka Blišťanová, starostka města. Poplatek hradí ubytovaní turisté a klienti lázní za každý den pobytu, s výjimkou dne počátku pobytu. Od poplatku jsou osvobozeny děti do 18 let. Nejedná se o náklad provozovatele ubytovacího zařízení nebo lázní.

Záměrem města je zajištění finančně dostupného bydlení pro obyvatele Jeseníku a zefektivnění bytového fondu. Z tohoto důvodu schválili zastupitelé realizaci projektu dostupného družstevního bydlení. Družstevní výstavba je skvělou alternativou pro všechny, kteří hledají nový byt bez hypotéky.

Zastupitelstvo, na svém 14. zasedání, schválilo také kompletní rekonstrukci bytových domů na ul. U Kasáren, tzv. Kachlíkáčů (1267/7, 1268/9 a 1264/1, 1265/3, 1266/5). Zastupitelé tak vyslyšeli stížnosti nájemníků, kteří jsou nespokojeni s nedostatečným zateplením budovy, nefunkčními okny či vadným provedením střechy, díky čemuž se v bytech objevuje nadměrná vlhkost.

Zdroj (text, foto): Město Jeseník

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.