Známý politický komentátor Petros Michopulos se vrací do rodného kraje

13.04.2023

Lidé, jimž osud umožnil část života strávit v jesenickém podnebí, mají naději, že jednou uspějí v některém z lidských snažení. Takovým snažením může být i natolik nepravděpodobná věc, jakou je odhodlání porozumět politice. Nemyslíme to "porozumění", jež projevuje každý druhý komentující pod politickými příspěvky na sociálních sítích ;-) Myslíme opravdové porozumění dávající příležitost se aspoň do nějaké míry politikou a věcmi s ní spojenými živit.

Petros Michopulos prožil své dětství ve Zlatých Horách, z toho část v lavicích učeben jesenického gymnázia. Zákonitě se tak na něj vztahuje ona úvodní "definice" o prospěšnosti zdejšího podnebí.

Pro Jesenicko se za ním na dlouho zavřela voda, aby se mohla opětovně otevřít ve středu 26. dubna, kdy sem dorazí live show politického podcastu Kecy & Politika, za jehož tvorbou stojí Petros spolu se svým parťákem Bohumilem Pečinkou (exReflex).

V tom dlouhém období 'bez Jesenicka' Petros stihnul být politickým marketérem. Třeba se podílel na úspěšné kampani ČSSD s autobusem Zemák. Jinak ale většinu času strávil na opačném břehu politiky. Napsal o ní stovky komentářů, například pro Neovlivní, Seznam nebo Reflex, a v nich se mu dostala na mušku většina českých politiků. Ani břitký humor podcastu Kecy & Politika nenechává suchou nit na žádném z nich. A v jesenickém Blues Clubu Gemer nenechá duo Michopulos & Pečinka suché oko žádného diváka lačnícího po vtipných politických glosách obou aktérů. Zlatohorský rodák nejde pro peprný výraz daleko, to bude asi tím podnebím z dětství ;-)

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies